22:52
12/6/2013

Własna implementacja rozwiązań kryptograficznych to nie lada wyczyn… Okazuje się, że developerzy WordPressa pokusili się o integracje biblioteki napisanej przez Solar Designera, ale nie do końca dobrze im poszło — udostępnili “światu” możliwość edycji jednego z parametrów. Dzięki temu potencjalny atakujący kontroluje liczbę iteracji pętli liczącej hash — i może ustawić wartość powtórzeń na miliard, co wyczerpuje zasoby na serwerze.
Błąd na szczęście dotyczy tylko tych WordPressów, które mają co najmniej jeden post zabezpieczony hasłem. Błąd znalazł Polak, Krzysztof Katowicz-Kowalewski, który zgodnie z nowymi wytycznymi Google, zdecydował się go ujawnić publicznie po 7 dniach braku reakcji vendora. Na swojej stronie, Krzysztof udostępnia także patch i exploita. Gratulujemy!

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Przez Was muszę siedzieć i łatać a jest 23 :P

  2. jakbys czytam bugtraq’a to bys zapachowal wczesniej.

  3. locate class-phpass.php | xargs sed -i ‘s/count_log2 > 30/count_log2 > 13/g’

  4. Autor mógł przez te 7 dni poszukać chociaż gdzie ten problem jest i opublikować porządną łatkę a nie żałosny quickfix (powtórzony z resztą powyżej) zmieniający poprawną tylko źle użytą bibliotekę.

    • Ta łatka miała być maksymalnie prosta, tak aby większość mogła ją zastosować przed wydaniem oficjalnej poprawki ze strony WordPressa. Zawsze możesz napisać swojego własnego patcha ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: