16:11
1/12/2011

Kingcope opublikował 0day na serwery ftpd i proFTPd w FreeBSD.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Na serwery, czy na bibliotekę standardową? Bo to zdaje się ftpd/proftpd próbuje wyołuje z biblioteki standardowej funkcję, która interpretuje konfigurację nss i jeśli ta konfiguracja prowadzi do użycia biblioteki nss_compact, to ta zostanie załadowana – ale nadal przez libc – dla procesu, który użył nss.

    Z mojej pobieżnej analizy wynika, że całość wymaga chroota, serwera ftp bez privsepa (to wyjaśnia dlaczego pureftpd nie ma na liście), sendmaila lub sysloga dostępnego z chroota (jeśli użyty został jail, patrz pureftp), oraz – co ważne – możliwości sykonania ptrace przez serwer ftp. Ostatnia możliwość powinna być zdjęta MAC-em lub w jailu, więc PT_ATTACH się nie uda.

    Marny 0-day moim zdaniem. Pomysł ciekawy, ale zbyt wiele rzeczy musiałoby zostać zrobione, przez administratora, po myśli atakującego.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: