12:23
30/3/2016

Podatność pozwala na ominięcie tzw. “system integrity protections” i wykonanie dowolnego kodu w chronionych obszarach systemu. Ale najpierw użytkownika trzeba zmusić do uruchomienia jakiejś binarki. Luka przyda się więc do ustanowienia “persistence” malware’u. Opis autorów i slajdy z konferencji tu.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Pewnie w dodatku trzeba to kupić za grubą kasę na apple store

  2. offtopic: Nie macie żaru na 1st April? :)

  3. Czyli olejny przykład na to, że OS X, w sumie poziomem bezpieczeństwa od Windy wcale nie odbiega jakoś szczególnie.

    • Z tego na ile zrozumiałem to podatność nie jest w samym SIP tylko w tym jak Mach jest zrobiony?

  4. Apple setup done ….

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: