9:42
10/5/2016

* 10 majonez 2016

Uroczą (zwróćcie uwagę na datę) scamo-ankietę podesłał nam jeden z czytelników, który chodząc po internecie, został na nią przekierowany przez scamerską reklamę:

pomaranczowy-user-survey

Tytuł strony brzmiał “Pomarańczowy User-Survey”, a więc można się domyślać, że ankieta jest dynamicznie dopasowywana do dostawcy łącza odwiedzającego, aby podnieść jej wiarygodność. Chociaż z takim tłumaczeniem, to wydaje nam się, że …musztarda po obiedzie.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Mnie najbardziej zabija, że są ludzie, którzy skłonni byliby w to uwierzyć, heh [;

 2. Pokazywali to parę dni temu w Teleexpressie na sam koniec ;)

  • To pare dni temu juz byl 10 majonez? :P

  • @koles – pare dni temu pewnie był mniej majonez ;)

 3. Tego typu ankieta oraz inne stronki wyświetlające się po kliknięciu gdziekolwiek na stronie (wyświetla się również fałszywa strona xhamster:) są spotykane na stronie z filmami i serialami http://kinoman.tv (uwaga gdziekolwiek klikniecie zaraz wyświetla się scam).
  Admini strony od kilku miesięcy wogóle nie panują nad strona albo sami to robią. NIe ogarniam jak można do czegoś takiego doprowadzić bo strona nadal jest aktualizowana.

 4. Pracuję w lokalnym ISP. Co chwilę się trafia telefon z pytaniem o tą loterię.

  • O majonez też pytają? :V

 5. W sobotę dodatkowo wyświetlało się “Sabat” ;)

 6. Chyba chodzi o hiszpański maj, czyli Mayo – a to z kolei jest angielskim (niemieckim w sumie też) zdrobnieniem od mayonnaise, czyli majonez.

 7. Jeśli chodzi o dopasowywanie do łączy to nie byłbym tego taki pewien. U mnie jest Vectra a też miałem reklamę z logiem UPC i pomarańczowy w treści…

 8. No i git majonez ;-) Jak znam życie 1/1000 się złapało.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: