20:44
15/5/2018

Jeden z naszych Czytelników na emigracji podesłał nam SMS-a jakiego dostał:

Link prowadzi do strony:

http://hmrc-revenue.govs.uk.claim-tax-refund.overview.revmn[.]net/

Pod którą jest formularz zwrotu (bez https, na totalnie podejrzanej domenie) proszący pod koniec o dane karty. I już jest jasne na czym polega scam:

Jak widać, nasi rodzimi cyberzłodzieje są lepsi. O ile mają tak samo nieżyciowe nazwy domen, to przynajmniej serwują je już w większości po https. Co ciekawe, być może ofiarami tego scamu będą właśnie emigranci? Nowy kraj, skąd mają wiedzieć jak wygląda zwrot podatku? “Może te dziwne Brytyjczyki zwracają funty na kartę?”. Ostrzeżcie więc na wszelki wypadek swoich bliskich przebywających w kraju podwójnych kranów w umywalkach.

PS. Są chętni na wykład “Jak się nie dać zhackować?” w Londynie? Ktoś z Was ma zinwigilowane tamtejsze kółka polonijne? Z chęcią byśmy podlecieli (póki UK jeszcze jest w Unii) i pouczyli bezpiecznego korzystania z komputerów naszych rodaków na emigracji :)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. i wylądujecie jak Sumliński na czarnej liście/w więzieniu w United Nazi Kingdom.

  • Nie będę bronił zachowań urzędników Home Office i funkcjjonariuszy na granicy, ale Sumliński był tylko przesłuchiwany na granicy przed wjazdem – nie był ani więziony, ani aresztowany, ani w inny sposób ukarany.

  • kto to jest Sumlinski?

 2. > Z chęcią byśmy podlecieli (póki UK jeszcze jest w Unii)

  A co to za różnica? Nawet jak wyjdą z Unii to żadnych wiz wjazdowych dla obywateli polskich nie będzie, co najwyżej wprowadzą obowiązek wystąpienia o pozwolenie na pracę i dłuższy pobyt (a i to nie jest pewne).

  • to się nazywa TAX

 3. Zapraszamy do Dublina, bardzo chetnie bym sie wybral na taki wyklad!

 4. Są chętni na wykład “Jak się nie dać zhackować?” w Londynie.

 5. A pewnie że są chętni. Syna wysłałem na wyjlad w Warszawie, a sam z chęcią wybrałbym się na taki sam wykład w Londynie.

 6. Oczywiscie, ze sa chetni!

 7. Do Holandii, na NLNOG Day :D Chetnie bym posluchal :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: