14:08
27/7/2017
To ogłoszenie jest wciąż aktualne. Jest to rekrutacja stała — zawsze szukamy trenerów którzy potrafią w przystępny sposób przekazywać wiedzę z bezpieczeństwa.

Niebezpiecznik to na chwilę obecną grupa ponad 20 osób. W tym 8 trenerów odpowiedzialnych za prowadzenie szkoleń zarówno technicznych jak i tych bardziej miękkich, ale nie mniej ciekawych i kształcących, które nazywamy cyberwykładami. Mimo silnego zespołu, wciąż jest nas zbyt mało, żeby móc z odpowiednią szybkością reagować na potrzeby naszych klientów. Dlatego poszukujemy nowych osób, które dołączą do naszej ekipy. Być może to właśnie Ty jesteś jedną z nich? Przeczytaj, nawet jeśli nie zamierzasz zmienić swojej pracy — bo szukamy także osób, które byłyby w stanie współpracować z nami przez zaledwie 1-2 dni w miesiącu z różnych miast.

Kogo szukamy?

Trenerów, którzy są w stanie zrealizować nasze szkolenia skierowane do zwyczajnych pracowników biurowych, korzystających w swojej pracy z komputera.

Jeśli więc:

 • Jesteś pasjonatem bezpieczeństwa, który regularnie śledzi nowinki z branży
  • Znasz różnice pomiędzy phishingiem a pharmingiem i wiesz do czego służy YubiKey
  • Potrafisz doradzić ofierze co powinna zrobić po “zhackowaniu skrzynki e-mail”
  • Socjotechniczne sztuczki i spoofing wykrywasz przed otwarciem e-maila ;)
 • Ludzie mówią, że masz “tą charyzmę” i łatwo nawiązujesz kontakty z innymi
  • Jesteś otwarty (ale znasz granicę przy kontakcie z klientem)
  • Potrafisz zażartować lepiej niż Strassburger
 • Masz jakiekolwiek doświadczenie w występowaniu przed innymi ludźmi
 • Nie kaleczysz języka polskiego i zabolało Cię, jak 4 linijki wyżej czytałeś “tą”, a jeszcze lepiej jeśli już wysłałeś nam hejtmaila w tej sprawie ;)
 • Masz prawo jazdy

…to prawdopodobnie właśnie Ciebie szukamy. Aplikuj!

Co oferujemy

Poza oczywistymi oczywistościami, czyli:

…dajemy sporo wsparcia i wiedzy. Mamy:

 • przygotowane i dopracowane w każdym calu materiały szkoleniowe (slajdy, podręczniki, ćwiczenia, scenariusze demonstracji ataków i tajne “urządzenia do hackowania”), które oczywiście możesz dostosować “pod siebie”.
 • masę wskazówek i sprawdzonych sposobów na prowadzenie prelekcji, która zakończy się owacjami na stojąco z jednoczesnym opadem szczęki uczestników :) Z chęcią doszlifujemy Twój skill prezentacyjny. Więc aplikuj nawet, jeśli uważasz, że nadajesz się tylko w 50% ;)

 
Twoja praca będzie polegała na realizacji szkoleń na terenie całej Polski, ale głównie w okolicach Twojego miejsca zamieszkania — dlatego nasza propozycja świetnie nadaje się dla osób, które na pracę z nami mogą poświęcić tylko kilka dni w miesiącu (nawet 2 dni są dla nas OK). Staramy się przydzielać szkolenia w Białymstoku trenerom z tych okolic, aby minimalizować czas spędzany na podróży, ale jeśli trzeba będzie gdzieś dojechać, to pokrywamy koszty samolotów (przyznaj się, że zawsze chciałeś wylądować w Radomiu lub Szymanach — z nami to możliwe), taksówek oraz wypożyczanych samochodów terenowych koniecznych przy dojazdach do tajnych ośrodków rządowych zlokalizowanych na uboczach poza siatką asfaltowych dróg (to nie żart).

Dobrze więc wnioskujesz, że nie musisz przeprowadzać się do pełnego smogu Krakowa i nie musisz z nami współpracować na pełen etat (ale jeśli chcesz, to my bardzo chętnie nawiążemy stałą współpracę!) — wystarczy, że masz parę dni urlopu i chciałbyś przez kilka dni w miesiącu “poszkolić”. Przeciętne szkolenie trwa od 2 do 4 godzin, choć mogą zdarzyć się 2 grupy tego samego dnia.

To chyba całkiem niezłe warunki, prawda? Zwłaszcza, że czasem 2 dni prowadzenia szkoleń spowodują, że na Twoje konto wpłynie kwota w wysokości połowy Twojego obecnego wynagrodzenia.

Jak aplikować?

Ponieważ poszukujemy trenera, musimy ocenić zarówno Twoją merytorykę, jak i tzw. “presentation skill“. Dlatego aby rekrutować musisz nagrać filmik, na którym przez max. 5 minut zaprezentujesz nam siebie i swoje doświadczenie oraz pokażesz prezentację na temat:

“Pani Halinie zhackowano skrzynkę e-mail — co Halina ma robić, jak Halina ma żyć?”

Film nie musi być nagrany super-hiper kamerą, wystarczy zwykły “smarfon”. Ważne jest, żeby pokazywał Twoją mimikę, sposób prowadzenia prelekcji, niekoniecznie slajdy (te możesz dosłać jako osobny plik).

Nagrany film musisz nam przesłać na ten adres e-mail. Preferujemy linki do materiałów YouTube (unlisted video), ale nagranie możesz też wrzucić na usługę typu DropBox albo przesłać nam na USB pocztą (haha, z tym ostatnim żartujemy — takie paczki od razu pójdą do kosza, a jeśli się teraz nie uśmiechasz, nie aplikuj).

Pamiętaj aby wiadomości z linkiem do nagrania załączyć także Twoje krótkie CV z uwydatnioną sekcją dotyczącą doświadczeń trenerskich z formułką:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm.

PS. Jeśli chciałbyś zostać trenerem bardziej technicznego, 2 dniowego szkolenio-warsztatu Atakowanie i Ochrona Webaplikacji przeznaczonego dla programistów i testerów, to także daj nam znać.

PS2. Temat jest wciąż aktualny — to rekrutacja ciągła. Aplikujcie.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

70 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A na dyskietce pocztą może być?

  • tylko emacsem przez sendmail

 2. A może gołąb pocztowy się nada? USB w kosz, ale H5N1 zostanie ;)

 3. Czy może to być prezentacja wysłana zgodnie ze specyfikacją https://tools.ietf.org/html/rfc1149 ?

 4. Czy znajomość języka polskiego jest przydatna?
  Bo “tą charyzmę” z Waszej treści trąci brakami…

  • byś przeczytał 3 linijki niżej lapsie to byś wiedział o co chodzi

  • nie taki uważny ten czytelnik

  • Na pewno jest przydatna, tak jak czytanie całości ze zrozumieniem Uwazny_czetelniku :D

  • Przecież sam niebezpiecznik napisał, że “a jeszcze lepiej jeśli już wysłałeś nam hejtmaila w tej sprawie” ;-)

  • Panowie hejterzy, luz!
   Odnoszę wrażenie, że to właśnie ja doczytałem tekst ze zrozumieniem i podjąłem zabawę, choć bez ochoty na współpracę.
   Jeśli obronę potencjalnego pracodawcy “wbrew rozsądkowi” poczytujecie sobie za zasługę, to raczej powinniście poczekać z aplikacją do następnego razu.

 5. Ostatnie hiperłącze w artykule kieruje na 404 ;)

  • Kto ma znaleźć, ten znajdzie.

  • Nie tylko ostatnie Sherlock-u. BTW fajny test odsiewający ziarno od plew.

  • UHJvc3rEmSBDacSZLCBiYXNlNjQgdG8gcG9kc3Rhd2EgcG9kc3RhdywgZGFqxIVjYSBzacSZIHd5a3J5xIcganXFvCBuYSBwaWVyd3N6eSByenV0IG9rYQ==

  • VHlsa28gbmllIHJvenVtaWVtIGNvIHpyb2JpYyB6IHd5bmlraWVtIDooDQooUHJvYm93YWxlbSBqdXogbmFwcmF3ZGUgd2llbGx1IHJ6ZWN6eSkgTXlzbGUgemUgdG8gamFraWVzIHBvbGVjZW5pZSBsaW51eGEgYWxibyBkb3Jr

  • Q2hvZHppIENpIG8gd3liaWVyem1uaWVAbmllYmV6cGllY3puaWsucGw/IEEga3RvIHBvd2llZHppYcWCIMW8ZSBixJlkxJkgYXBsaWtvd2HEhz8gTmllIHV3YcW8YW0gc2nEmSB6YSBzZWN1cml0eSBndXJ1LiBHb8WCZSBiYXNlNjQgdG8gcGllcndzemUgY28ga2HFvGRlbXUgcHJ6eWNob2R6aSBuYSBtecWbbC4=

  • VHJhZmnFgmFtIHRlxbwgbmEgeG1scnBjLCBhbGUgbmllc3RldHkgbmllIHdpZW0s
   IGN6eSBtb8W8bmEgdGFtIHBvc3pwZXJhxIcsIHBvbmlld2HFvCBqZXN0IHdwaXMg
   RG9udC1IYWNrLVVzLiBaYXN0b3Nvd2HFgmFtIHNpxJkgd2nEmWMgZG8gdGVqIHBy
   b8WbYnkgaSB3c2thesOzd2VrIHphd2FydHljaCB0YW0gLSBrb2xlam55IG1haWwu
   IFBhbmllIFBpb3RyemUsIGN6eSB4bWxycGMgd3NrYXphbnkgdyBqZWRueW0geiBt
   aWVqc2MgYSB6bmFqZHVqxIVjeSBzacSZIHcgZG9tZW5pZSBuaWViZXpwaWVjem5p
   ay5wbCB6Z2FkemEgc2nEmSBQYW4gcHLDs2Jvd2HEhyBoYWNrb3dhxIc/IEplxbxl
   bGkgdGFrIGkgamVzdCB0byBjZWxvd28gdW1pZXN6Y3pvbmUgemFkYW5pZSAtIHRv
   IHRvIHd5a29uYW0uIE5hIHJhemllIGRhxYJhbSB0eWxrbyB6bmHEhywgxbxlIHJv
   enVtaWVtIHByb3Rva8OzxYIuIA0KDQpLb2xlZHp5IHBvd3nFvGVqIGNoeWJhIG5p
   ZSB3aWVkesSFLCDFvGUgYmFzZTY0IG1vxbxuYSBwb2NpxIXEhywgYnkgbmllIHBz
   dcWCIGxheW91dHUgc3Ryb255IGx1YiBuaWUgYnnFgiB1Y2luYW55Li4uIA0KDQpX
   IEtyYWluaWUgR3J6eWLDs3cgamVzdCBkb2JyemUsIHcgS3JhaW5pZSBHcnp5YsOz
   dyBqZXN0IGJlenBpZWN6bmllLCBLcmFpbmEgR3J6eWLDs3cgdHJ3YcSHIGLEmWR6
   aWUgd2llY3puaWUuIEkgTWF0cml4IHRlxbwuIA==

  • V0llZHrEhSwgxbxlIG1vxbxuYSBwb2NpxIXEhywgYWxlIG5pZSB3aWVkemllbGkgcHJ6ZWQgZG9kYW5pZW0gd3Bpc3UgamFrIHphY2hvd3VqZSBzacSZIGxheW91dCBpIGphayBqZXN0IG9zdHlsb3dhbnkgOy0p

 6. Bardzo niedobrze, że pamięci USB trafiają do kosza. To wielka strata dla nauki! Na Waszym miejscu każde takie urządzenie zaraz bym zaniósł do laboratorium w poszukiwaniu nowych zagrożeń. Nie ograniczyłbym się tylko do zrzucenia i analizy obrazu dysku ale na wszelki wypadek przebadałbym również samo urządzenie czy nie wykonuje podejrzanych działań!

  • Poza tym jeżeli tam są dane osobowe to po wrzuceniu od razu do kosza na śmieci – łamana jest ustawa o ochronie danych osobowych. Szczególnie jeżeli te śmieci dalej nie są segregowane. Należałoby najpierw to urządzenie zniszczyć, np. przez kilka sekund w mikrofali + fizycznie, a potem wyrzucić, jeżeli już się nie chce przeanalizować ewentualnego zagrożenia wysłanego tą drogą.

 7. Trzeba załączać skan dowodu? ;-)

  • Wystarczy skan karty kredytowej!

  • …i jeszcze kwit na węgiel i zdjęcie babci! :)

 8. Deadline?

  • Mamy zamiar za 10 dni siąść i hurtem przejrzeć całość.

 9. Dajcie znac jak rozszerzycie dzialanosc poza granicami Polski.

 10. A nie powinno być “zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r Dz.U z 2016 poz 922” :)

  • wróć, jest ok :) pomyliłem ustawy

 11. Czy pochylicie sie nad prezentacjami wysłanymi po terminie ?? plzzz ;)

  • Tak, dopiero dzisiaj będziemy zbierali nadesłane materiały. Wiele osób prosiło o dodatkowy czas, bo nagranie zaplanowali na ten weekend.

  • Tylko EOD, bo niektórzy dopiero wrócili z weekendu ;)

 12. RGxhY3plZ28gQmFzZTY0PyBKYWsgTWFyaW8gdG8gYXNzZW1ibGVyIC0gaSA5OSUgbWEgcG96YW1pYXRhbmUgIGhlIGhlIGhlIA==

 13. Panowie,
  zachęcam do ponownego sprawdzenia skrzynki rekrutacyjnej, bo w przeciwnym wypadku przegapicie dobrą kandydaturę! :)

 14. Chłopaki po prostu nie nadążają skanować załączników ;)
  A tak poważnie kiedy wyniki ?tzn. info o pozytywnym /negatywnym rozpatrzeniu? Po statystyce wyświetleń widzę że jeszcze nie oglądacie filmów :)

  • Kończymy zestawienie cech z CV i dodatkowych punktów za nadesłane materiały. Sesja oglądania nagrań video przez nasz zespół niebawem :) Chcemy wszystko zrobić jednego dnia.

 15. Wydaje mi się, że niepotrzebnie przeciągacie czas, komu zależało na serio stanął na rzęsach aby wysłać materiały w terminie. To chyba tez o czymś świadczy jeśli chodzi o kandydatów :))

 16. Można jeszcze nadsyłać zgłoszenia?

 17. Czy odpowiecie wszystkim kandydatom czy tylko wybranym? Kiedy myślicie zakończyć ten etap?

  • Odpowiemy wszystkim, na razie ruszyła fala dopytek o niektóre informacje (nie wszyscy podali wszystkie dane, które nas interesują). Planujemy do końca tygodnia zamknąć całkowicie rekrutacje i przejść do rozmów z wybranymi osobami.

 18. Czy wysyłaliście już odpowiedzi do kandydatów? Na moim mailu dalej cisza, a chciałbym wiedzieć na czym stanęło :)

  Czy moje komentarze są wulgarne lub nie na temat, że nie przechodzą przez moderację ;) ?

  • Niektórzy już dostali, inni jeszcze nie. Stopniowo będziemy dawali feedback każdemu. To że ktoś nie otrzymał odpowiedzi nie oznacza, że odpadł (albo przeszedł dalej ;p).

 19. Dzień dobry,
  Rekrutacja jest już zakończona, czy można jeszcze dosyłać filmy?

  • Można dosyłać filmy cały czas. Rekrutacja jest stała. Ci, którzy przesłali nam filmy zostali już wstępnie ocenieni. Z racji liczby zgłoszeń zajęło nam to więcej czasu niż zakładaliśmy. Niebawem będziemy się odzywać do każdego, kto aplikował, niezależnie od naszego werdyktu.

 20. Nie będę oryginalny jednak od ostatniego pytania nt. otwartej rekrutacji minęło pół roku – czy można przesyłać kandydatury?

 21. Nowy Rok i nowe postanowienia :)
  Oferta aktualna ? :)

 22. nadal szukacie trenerów cyberbezpieczeństwa?

 23. dzięki za info, to podeślę Wam co trzeba, może akurat stwierdzicie, że jest ok. Pozdrawiam :)

 24. czy nagranie filmiku i wrzucenie na yt to jedyny sposob rekrutacji na trenera?

  • Możesz też wysłać go nam przez Dropbox/gdrive.

 25. W takim razie sprecyzuję pytanie: czy nagranie filmiku to jedyny sposób u Was, rekrutacji na trenera? Czy spotkanie osobiste wchodzi w grę?

  • Wymagamy filmiku. Może być z komórki. Nie oceniamy jakości nagrania a przede wszystkim treść i flow

 26. Szkoda :(

 27. Miło by było dołączyć do rodziny niebezpiecznika – ale trudno – jak zasady to zasady…

  • Czy możesz zdradzić, co takiego wzbudza Twoją niechęć do filmiku?

 28. Chętnie ale na priv… jeśli można. Publiczne forum – moim zdaniem – raczej nie jest do tego przeznaczone.

 29. Przydałby się jakiś mail lub inny kontakt… :)

 30. Czy temat jest aktualny?

  • Tak, to rekrutacja ciągła. Aplikuj.

 31. W kodeksie pracy przy rekrutacji nie natknąłem się aby wymaganymi dot pracy był też filmik z prezentacją (inne dane owszem). Więc nie wymagacie czasem za dużo danych do rekrutacji? hmm

 32. Ponowie pytanie bo widze ze poprzednie zostalo wyciete: Czy odpowiadacie na maile rekrutacyjne? Czy zwyczajnie je ignorujecie?

  • Staramy się odpowiadać na wszystkie e-maile z aplikacjami, które spełniają wymogi opisane w tym artykule.

 33. Cześć,

  czy nadal szukacie trenerów?

 34. —–BEGIN PGP MESSAGE—–
  Version: GnuPG v1

  hQQOA77CSU7C03+zEA//Q/8W4rX09F4Vm+b7YnrKAg782hWw3RgBlSmRcVCKTlFm
  1EI+DMERu+Bad1np9/r/1WyuB4IQ33D3xz6l97VWZou1FWCbpU0L6beOkf4yB9JT
  AZKPTAdBuLzZ0Q2+PlF4SKgi4oC5C1aor5n+GbIiTRBveA+XFsuIv6NdiGmbr8Vx
  PcOjIlidQp74qVm+gzqiJe4g1kDR3o0DYD/UMfAjjGYFwbvXGM1cmxKs0Q+S9SdT
  RWXeQPHFY/rpO/86h6P5xVe0Hb7yIF+sB6Lmm2dYoEEjtdUGLgxBe6cvTnav4Cex
  XVQjTxWeLkpbt3o4YNBJlJBy8H91r4hPAKtstdI0nfv7RMC5srWco+GXk35eox9w
  l3iMlKZCJGf04ZoCotRYrl48BTPcaVNxMt/+5+yY4zeIgEN55qmkH9RfFFnJd0Ls
  rLHQB3IQmdSBy20CAoW5EGkdHmfhgD6uHoLUr1lvTO1ST+N577ZFeWgboV8Ybenz
  QPUXSUyCE2fd/3LJSF55y9K8WCOliYp3X3irRa6MryZVok8v2ZbaB1b4sWy+30Be
  qSURIOKxAGyEf6VgISTs3sn++1UwCm1t2cAkqvWnuTIAYVw7RLniSnhI+swOSdjc
  NY5aoqsLkd1ZC3BUDbGHtd6/D/pllIhHdQGFCUmOEjm2o+DR1s8fEntE6wy4WZgP
  /3r5aUeUQAdAqFtzH6ygohSvhuhHE5AO1/rGZBq4qliSm09SC437o89vWoDzpwm7
  WpNqwCKDiRZlek83rxBO8/piHJgqUZdz+WqmjefN6VN21Ft9MOOIekOg6CoM2ZvY
  ob8mgRtmc2nbhaadKjLgGVCnEiCBxjF9DL68sP/2ixpK5qDDAOUMppJJbBqBQa01
  ebdFMk3W6YtqEMEMRKdsrxqUFkcT1bl8On4vvY6gEOgYXiqSGoxwqVnp+iLnnuLI
  kvS5aBGKgqm5Dd0LMMu4V0Zrse1DtJi9n02Q5aZmekKu6ghflH6CdznlmJfsbJQP
  pu62agNvGFVsZwfenlOksubNPDwWalrhN7vAqJpQVEc/O9mhVLtMQ4KbEpCvuzBY
  uf+kKKchFWuzatxt2yuR9eTOMDwwtCveLm76sd5gnjj8rPVCrfUnlJro42Vy+PnZ
  bm8QIdbgrpKrlaYoEUGvlkez6nONG1cGrL4sFhoXhw9vljEyIu+S9MvSXjT/k50K
  jHNgk426DmVbxjOJ2PsJPDDkbt9xFsTAujaB6oEZhkCUscGZuYBmLiBfa/sdTZZu
  AEm/H+BUZQGDELRYc/UTH76+zWukzWJ7MZuyVyk0tf23XCxL118g2Gau0pZJnMfV
  YCAFuyJo8JokrchMzbaBLXncc3VlpVl+/9qGSm+JuQZK0sCNAal+REO4nsnDcwWj
  7+vKFuVmV26X77Jnws4C+ufiaXc/Eo2miw1eTfJT///fyux8Z34DE67Wx8fbwh2L
  fH+Y6Uav0RF7Ej9T9/ymbM7vWZbXkq6w5YfG3ha4gBydo5ri1sUC+VjK0+LG+IV6
  qtsfbgBdsNe6BCui+z6QkWuDpTpce48AIDE6bxSimgX5nxz5vUIJWrRhV1LXJJoE
  1DU3H1KzBB6mHH6IDgYl7eEs0j+60cYLlNMnTnoYJo0bb2hF7Cj11mx3cSy8KSK4
  SmUQ16E0ldKxURneswM1s0AnBViq6BFXEOdDfuHyYhN+r/wTpFPQh6/lGIuwNoa6
  mC4GbplujCZq8yr/XncoSuGuxrduxAAgbwsos/HMNsjPloVnDqS2yA749hgvxlXx
  s8VuHWnf+ZTJdVvFQ2WMQmdTXqv20oHIgpkUCI5jOVvV
  =3xTW
  —–END PGP MESSAGE—–

 35. “Nie kaleczysz języka polskiego i zabolało Cię, jak 4 linijki wyżej czytałeś >>tą<<" – nie cztery a PIĘĆ linijek wyżej.

  Nie ma za co.

 36. […] Ale ciągle szukamy kolejnych ludzi, którzy potrafią z charyzmą opowiadać o cyberbezpieczeństwie, więc jeśli spełniacie ten warunek i macie prawo jazdy, to wysyłajcie CV. […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: