12:49
3/3/2015

Poprawka bezpieczeństwa właśnie wyszła. Łata błąd związany z obsługą klucza prywatnego — zostawał w pamięci cały czas i inne aplikacje mogły go “wykraść”…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. doPuTTYy dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie

 2. troche pozno… ale może to i dobrze dla niktórych ;-)

 3. Deja vu?
  Pozwolę sobie zacytować Wasz artykuł do poprzedniej wersji (0.63):
  “Kolejną poprawką jest lepsze zarządzanie danymi klucza prywatnego, który jak się okazało po wykorzystaniu do uwierzytelnienia *nie był usuwany z pamięci*, co pozwalało innym procesom na jego odczyt po podpięciu się do pamięci PuTTY.”

  • A! Zaktualizowali changeloga do 0.63 (nie zauważyłem tego wcześniej):
   Security fix: PuTTY no longer retains the private half of users’ keys in memory by mistake after authenticating with them. See private-key-not-wiped. (Addendum: this turned out not to be wholly fixed, because private-key-not-wiped-2 was not found until 0.64.)

  • Wydawało im się, ze poprawili ;)

 4. Ze smieszniejszych rzeczy. Putty powstało pod windowsa po to, żeby dać możliwość działania taką, jaką niksy dają ootb… Istnieje coś takiego port putty/qputty pod niksy… Port pod niksy symulacji możliwości niksa pod windowsem.

 5. Nie lepiej używać cygwina (jeżeli już trzeba używać windowsa)?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: