20:41
4/9/2012

Al Jazeera to popularna arabska, politycznie niezależna stacja telewizyjna, której większość pracowników stanowią dziennikarze byłego arabskiego oddziału BBC. Telewizja ma wyłączoność na transmisje komunikatów Al-Kaidy… a obecnie podmienioną zawartość strony głównej.

Po wejściu na aljazeera.com ciągle można ujrzeć komunikat po arabsku, który mówi:

W odpowiedzi na wasz stosunek do Syrii, wasze wsparcie dla terrorystów i tworzenie fałszywych wiadomości, wasza strona została zhackowana przez Al Rashedon hacker group.

al-jazeera-hacked

Podmieniona strona główna Al Jazeery

Komentatorzy polityczni są podzieleni – jedni uważają, że grupa Al Rashedon sympatyzuje z reżimem Assada (ale Syryjscy Hackerzy do tej pory nie przyznali się do ataku) — inni twierdzą, że za włamaniem stoją Irakijczycy (“Ziemia Al Rashedon” funkcjonuje jako określenie Iraku).

Przeczytaj także:

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. z tego co widze juz jest ok :)

 2. kto z redakcji umie arabski? :D

  • Pan Google Translator.

 3. nie jest ok – wlasnie wchodzilem

 4. U mnie też działa normalnie . Swoją drogą polecam tą stację. Według mnie absolutne miejsce 1 w dziedzinie telewizji informacyjnych. Świetne reportaże i dokumenty…

 5. .com to anglojęzyczna wersja, arabskojęzyczna jest pod http://www.aljazeera.net

  U mnie obie działają.

  BTW, jakiś ostatnio istny wysyp ataków.

 6. konu działa normalnie znaczy że tam kiedyś wchodził ;) wciśnij f5

 7. jest zle to i atakow wysyp, nie ma co sie dziwic :)

 8. Pewnie odkrywam Amerykę, ale trzeba o tym mówić: Wysyp ataków na tych, którzy mówią prawdę. Jak dawniej reżim zakłócał Wolną Europę, Głos Ameryki, BBC i inne stacje, tak teraz zagłuszanie przeniosło się do Internetu.

 9. Nie wkrecaj sobie. Al J. jest tuba propagandowa MI i CIA wiec ciezko mowic o rzetelnosci. Na youtube jest wystarczajaca ilosc filmow przedstawiajaca manipulacje przekazywanych tresci przez ww. stacje. Ktos jeszcze wierzy, ze media na swiecie uprawiaja dziennikarstwo? Wystarczy podazac za pieniedzmi i wszystko staje jasne. Ale co tam, Leo, zyj dalej w blogiej naiwnosci.

 10. Żadna rewelacja niedawno mialem przyjemnisc odnaleźienia bledy na blind SQli na stronie hyperplus.

 11. […] jest zbędny. Ani to pierwszy atak tego typu (por. Prorosyjska telewizja RT zhackowana oraz Al-Jazeera zhackowana) ani zaawansowany. Z reguły winny jest nieaktualny CMS, błąd w webaplikacji albo wyciek danych […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: