11:05
31/8/2016

Krótkie wyjaśnienie jak zbudowany jest i jak komunikuje się BTS, oraz analiza kilku błędów w popularnym oprogramowaniu OsmoBB, OpenBTS (plus ciekawa dyskusja w revertach)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Bezpieczeństwo sieci GSM pozostawia wiele do życzenia. Skoro udało się zaszyfrować sygnał transmitowany pomiędzy telefonem a BTS-em, dlaczego nie stosuje się standardowo szyfrowania end-to-end przy użyciu tego samego algorytmu (zamiennie lub równolegle)? Przecież to kwestia tego, kto z kim wymienia klucze publiczne.

    • A po co potem mająsię stresować dekodowaniem? Mają czystą transmisję na centrali i po krzyku. podpinają się pod dowolną rozmowę.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: