19:49
9/4/2015

Świetny vidcast Marcina Marciniaka na temat analizy dźwięków, wyjaśniający różnice związane z sygnałem analogowym i cyfrowym:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Zrzynka z PKI? :D
  Pozdrawiam
  SQ6PNV

 2. a ktoś słyszał o blackmasking w piosence kalibera 44 “plus i minus”?

  • cienkie jak pupa węża

  • “Jest jeszcze jedna rzecz, którą zauważyłyśmy z kumpela słuchając ten kawałek od tyłu. Kiedy w normalnym utworze Magik otwiera drzwi i jest ten zgrzyt, od tyłu to brzmi jak rozsuwanie zamka. Z początku myślałyśmy: Skąd jakiś zamek i co to ma do tego, ale po chwilowym przemyśleniu doszłyśmy do wniosku, że przecież zwłoki chowają do czarnych worków i z stąd ten zamek..nie wiem jak On to zrobił”
   Pewnie jak się puści od tyłu “Ona tańczy dla mnie”, zwolni muzykę o cosinus fi i zrobi analizę widmową pasma 3-5kHz, to w drugiej harmonicznej można usłyszeć “klaatu barada nikto”.

  • @Sme
   Na czarno sam się przemaluj. Backmasking, nie black…

 3. @up a co Ty z konia spadles?

  • do “@up” to trzeba najpierw taki magiczny napis “reply” wcisnąć kwiatuszku ;)

 4. Myślałem, że jakieś UFO, albo co. ;-)

 5. A nasi “eksperci” uznali, że 11kHz wystarczy…

  • Jeżeli na oryginalnej taśmie masz pasmo przenoszenia 300-3000Hz to do normalnego słuchania 11kHz starczy, “ekspercie”.

 6. Fajna analiza. Tyle razy słuchałem dzwony i nigdy nie wpadłem na to by poszukać tam ukrytych dźwięków.

 7. Podobny efekt jest na kawałku Enya – Boadicea. Sygnał jest on strasznie mocny, że nawet w Youtube po kompresji go słychać. https://www.youtube.com/watch?v=JKQwgpaLR6o
  Nigdy tego nie analizowałem, myślałem, że to może sygnał odchylania poziomego od TV 15725Hz ponieważ na początku utworu sygnał jest ciągły. A tu pewnie ta sama stacja nadawcza się nakłada.

 8. Kiedyś słyszałem, że jak się płytę z Widows Vista puszcza od tyłu, to też jest jakiś ukryty przekaz (msza satanistów czy coś). Natomiast jak się ją uruchomi prawidłowo, jest jeszcze gorzej…

 9. ..wystarczy przesluchac jakis utwor na sluchawkach okolo 600 razy i zamienic sobie sluchawki (to co bylo na prawym uchu bedzie na lewym) i doszukacie sie dzwiekow ktore wczesniej jakos brakowalo :-p

 10. Ha, z filmu dowiedziałem się, że można powiększyć konkretną częstotliwość w Audacity :) Przyda się do odszumiania. Dużo cyfrowych sprzętów słabej klasy ma szum w konkretnych pasmach, często poza częstotliwością nagrywania, więc można spokojnie wyciąć to pasmo.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: