10:46
11/8/2016

Pamiętacie włamanie do Ashley Madison, serwisu “randkowego”? Jeśli nie, przeczytajcie nasz artykuł sprzed roku, por. 37 milionów miłośników skoków w bok może dziś spać na kanapie. Ktoś przeanalizował kod źródłowy, który wyciekł w wyniku ataku i okazuje się, że znakomita większość kobiet zarejestrowanych w serwisie, to boty. Wspaniała analiza ich zachowania jest tutaj. Serwis na oszustwo niesamowitej skali.

Ciekawe, czy roboty pisały też między sobą. No i czy roboty mogą kochać? :)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czy boty śnią o elektrycznych owcach?

 2. “It’s not easy to sort through thousands of lines of code, but two things can make it faster. One is a simple but powerful search program called grep that can search text for any phrase you like.”

  Powerful search program… :)

 3. przecież to staroć

 4. LOL :))

  “Of course, things didn’t always go as planned. In a patch, or edit, to the code, I saw this comment: “Stopped engaging gaymen.” That made me laugh. I imagined a frustrated developer, getting complaints from gay men who kept being assaulted by female chat bots looking for heterosexual love.”

 5. Płaczę jak to czytam :)))

  No matter where you are in the world, Ashley Madison probably has a bot that can say “anybody home? lol” in your native language.

 6. Haha no ale ciekawe ilu klientów pozyskali?

 7. Jakaś taka stara ta analiza :P

 8. Niezła jazda zdradzić swoją żonę z robotem – jak to się nazywa ? Złomofilia, robofilia, botofilia

 9. Ale naprawdę nikt z facetów nie zorientował się, że pisze z botem?

  • Możliwe, że zorientował, dlatego przestał korzystać z serwisu.

 10. I co, nikt nie zauważył że rozmawia z botami? To byłby przełom, test Turinga jeszcze nigdy nie został zdany na taką skalę…

  • Turing się w grobie przewraca

  • wystarczyłoby żeby nad boxem do wprowadzania tekstu w takim starym i legendarnym programie jak ELIZA z 1966 dodać zdjęcie panienki z wielkimi bufforami (buffor czy cache ? o to jest pytanie :D), a test Turinga już w latach 60-tych byłby zaliczony :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: