7:20
9/4/2012

Serwisy rządowe Wielkiej Brytanii podzieliły los polskich serwisów rządowych, które ostatnio zostały zddosowane w ramach protestów przeciwko ACTA. Działać przestały strona premiera, Home Office oraz strony ministerstwa sprawiedliwości.

Anonymous i DDoS na UK

Powód DDoS-a? Próby wprowadzenia kolejnych ustaw dot. monitoringu obywateli. Przypomnijmy, że Wielka Brytania to kraj, w którym na jednego mieszkańca przypada najwięcej kamer CCTV na świecie.

DDoS Anonimowych na rządowe strony UK

DDoS Anonimowych na rządowe strony UK

Rząd chciałby aby dostawcy internetu w UK nie tylko logowali informacje o połaczeniach internetowych/telefonicznych swoich abonentów, ale również umożliwili dostęp do tych danych organom ścigania bez nakazu sądu.

PS. Anonimowi dokuczają też chińskiemu rządowi – niedawno podmienili 500 chińskich serwisów


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Już działają strony. Gratuluje im że nie siedzą i czekają aż samo się zrobi!!

 2. Już działają strony. Gratuluje im że nie siedzą i nie czekają aż samo się zrobi!!

 3. Ciekawe jak oceniają trudność włamania w porównaniu do innych?

 4. gdyby im sie tak udalo zebrac tyle samo ‘jednostek’ na prawdziwego ddosa pod siedziba rzadu to moze takie cos mialoby wiekszy wplyw… heh

 5. dobrze robią, choć same ataki mało dadzą

 6. Taki już jest poziom mentalności władz :)

 7. Zabawne, niedługo w Wielkiej Brytanii będzie sytuacja znana chociażby z komiksów V for Vendetta, ciekawy zbieg okoliczności.

 8. “zaatakowali serwisy rzadowe” brzmi jak z pierwszej strony faktu, a przeciez to tylko anonymous.

 9. @Madcow ale atak pozostaje dalej atakiem :)

 10. Czyli brytyjskie gimbusy w akcji.

 11. tak, tak oczywiście – anonimowi…teraz wszyscy to anonimowi.

 12. @kuusamo też mi się wydaje, że każdy się pod nich podszywa od dłuższego czasu, pewnie ekipa wuja sama też

  • Przecież każdy może do nich “dołączyć”.

 13. Chyba nam Anglicy pozazdrościli tego 1,8 mln zapytań bez zgody sądu ;)

 14. He he chyba nam Anglicy pozazdrościli tego 1,8 mln zapytań bez zgody sądu i chcą nam odebrać żółtą koszulkę lidera ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: