4:35
9/1/2015

Ta wiadomość anonimowych, to odpowiedź na zamach na siedzibę satyrycznego pisma “Charlie Hebdo” w Paryżu. Na razie brak konkretów co do tego, jakie działania podejmą anonimowi, ani co faktycznie stanie się ich celem. Powierzchnia ataku istnieje — liderzy ISIS-u (nowego państwa islamskiego) są dość aktywni w internecie.

Aktualizacja
Jak wskazuje jeden z czytelników w komentarzach, lista celów została już zaproponowana.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

20 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czemu ostatnio wszystkie wiadomości lądują w rss głównym i ptr jednocześnie?

  • Wprowadzamy zmiany do grupowania RSS. Na stronie są już dostępne 3 różne kanały – Domyślny (główna + ptr), Główna, oraz ptr. Niebawem pojawi się post w tej sprawie.

  • Moglibyście ich chociaż nie obcinać tymi “[…]”

  • Dobry pomysl, przygotujemy jeszcze wersje pelna

 2. Może chociażbyście kopypaste tego bina zrobili, bo taki artykuł jest w zasadzie bezwartościowy …

  • Taka natura naszego linkbloga, że ma linki, a nie pełne wpisy :-)

 3. W sensie, “shackujemy wam serwer, wy źli terroryści!”
  Hell of a odwet, jak za masowe morderstwo…

 4. http://pastebin.com/wqAyfY49

 5. It’s not just you! http://islamic-state.ga looks down from here.

 6. A ci bracia Kouachi to są z ISIS? Pierwsze słyszę! Chyba, że anonimowi maja zamiar atakować ISIS, bo… to też islamiści. Bardzo mądrze… Jak ISIS pomyśli przypadkiem tak samo: atakujemy Polskę, bo… to też katolicy (nie-islamiści)?

 7. Heh, Czy mi się wydaje, czy “Anonimowi” jedyne co potrafią zrobić to spory hałas i może jakiś DDoS?

  • Nie wywołuj anonimowych z lasu :)

 8. Trochę śmieszne jak by to coś dało, że zaatakują serwery gdzie są strony dzichadystów. Napewno się bardzo przejmią. Tu trzeba zdecydowanych kroków,zmiany polityki socjalnej i imigracyjnej. A co z takich ataków w internecie? Dziecinada.

 9. ooo gimbusy prężą muskuły ;) http://i.imgur.com/MdvIXKa.gif

 10. Gratuluję doboru celów. Strona http://www.joinalqaeda.com jest żartem z talibów…

 11. USA gdyby chciały to by te strony sami zablokowali, ale teraz pewnie służą właśnie jako pułapka do namierzania potencjalnych terrorystów, więc chyba lepiej żeby anonimowi niczego z nimi nie robili.

 12. Gdybym chciał poznać anonimowych to “taka” akcja jak ta, była by idealna. Musiał bym tylko mieć dostęp do facebooka i twittera, puścić listę o skrajnych islamskich poglądach i monitorować w/w serwisy. Teraz pytanie. Kto chciał by upiec wie pieczenie przy jednym ogniu? Zaszkodzić islamistom i poznać anonimowych? Kto monitoruje (posiada) facebooka?

 13. Mossad wystrzelał paru francuzów (tzw. false-flag) a oberwie się
  1. Palestyńczykom
  2. Syrii
  3. Muzułmanom w EU

 14. Zawsze gdy rząd chce przepchać restrykcyjne prawo nagle znajduje się argument, jak na zawołanie ….

 15. […] kiloma godzinami zaatakowali także stronę Notepada++, który solidaryzując się ofiarami zamachu w Paryżu wydał specjalną wersję “Je suis […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: