19:00
13/6/2011

20-latek z Los Angeles naprawiał paniom Macbooki, a jednocześnie instalował na nich oprogramowanie do robienia zdjęć przez wbudowaną w laptopa kamerkę. Zdjęcia wysyłał na swój serwer… i to sprawiło, że właśnie został aresztowany. Przypomnijmy jeszcze podobną sprawę sprzed paru miesięcy.

Gdyby był sprytny, mógłby to robić tak lub tak.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. obraz z kamery live jest lepszy :>

  2. “Some victims, tricked by the pop-up warning, did take their computers with them into the shower” – dobre.

  3. Eee… amator.

    Jakbym miał tak robić to bym napisał własne oprogramowanie a ruch przepuścił przez TOR’a do jakiegoś pośredniego serwera za granicą.

  4. A wystarczyło na kawkę zaprosić.

  5. “Some victims, tricked by the pop-up warning, did take their computers with them into the shower”

    Poziomu inteligencji ‘klientek’ nie sposób nawet skomentować…

  6. Torwald: typowi użytkownicy nadgryzionego japca(specjalnie z błędem…)…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: