9:57
23/2/2016

Ostatnio zwracaliśmy uwagę na apel badaczy bezpieczeństwa, którzy zademonstrowali tzw. replay-attack na urządzenia pozwalające odciąć energię dostarczaną do domów. Sygnał jest radiowy, więc łatwo go podsłuchać i podrobić, a tym samym wyłączyć komuś klimatyzację. Badacze twierdzili też, że włączanie i wyłączanie wielu klimatyzatorów jednocześnie możne spowodować przeciążenia w sieci energetycznej, z którymi sieć sobie nie poradzi. Teraz eksperci od SCADY w szczegółach (i obrazowo, bo na przykładzie wiewiórek!) wyjaśniają, dlaczego — o ile rzeczywiście tą techniką można włączyć prąd w domach — atak na grida nie jest taki łatwy.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: