9:57
23/2/2016

Ostatnio zwracaliśmy uwagę na apel badaczy bezpieczeństwa, którzy zademonstrowali tzw. replay-attack na urządzenia pozwalające odciąć energię dostarczaną do domów. Sygnał jest radiowy, więc łatwo go podsłuchać i podrobić, a tym samym wyłączyć komuś klimatyzację. Badacze twierdzili też, że włączanie i wyłączanie wielu klimatyzatorów jednocześnie możne spowodować przeciążenia w sieci energetycznej, z którymi sieć sobie nie poradzi. Teraz eksperci od SCADY w szczegółach (i obrazowo, bo na przykładzie wiewiórek!) wyjaśniają, dlaczego — o ile rzeczywiście tą techniką można włączyć prąd w domach — atak na grida nie jest taki łatwy.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: