12:24
3/3/2014

Synology DiskStation, a dokładniem VPN Manager (do wersji Synology DiskStation Manager 4.3-3810 update 1 włącznie) zawiera zahardcodowane hasło (root/synopass), którego nie da się zmienić. Osoby, które korzystają z tego NAS-a nie tylko do backupu/przechowywania danych, ale również jako serwera VPN, powinny mieć się na baczności i jak najszybciej wyłączyć OpenVPN.

Podesłał Andrzej

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Kolejny powód, żeby przesiąść się na własnoręcznie zrobionego NASa z FreeNAS lub czymś podobnym.

  2. Jest już poprawka w Centrum Pakietów, wystarczy zaktualizować VPN Server. Pozdrawiam

  3. Nie chrzań narm.

  4. Ja tam mam NSA310 (ahh ta nazwa) z openwrt :D do ‘filmów’ wystarczy

  5. @Przemek: narm nie chrzani, tylko tobie wiedzy brakuje.

  6. a wystarczy Dropboxowanie kontenera TrueCrypt lub ownCloud :)

  7. Ten problem jest znany co najmniej od 2010r…

  8. tak a w update zmienili hasło na (root/synopass2)

  9. Po co wyłączać VPN skoro od trzech dni jest już dostępne uaktualnienie tych pakietów? Tak samo nie ma co histeryzować i przestawiać się na FreeNAS – skoro ktoś nie potrafi zaktualizować sobie servera VPN na Synology to tym bardziej będzie miał problemy z FreeNASEM.

  10. Tu nie chodzi o to, że coś takiego naprawili, ale że w ogóle było. Pytanie jeszcze, jak długo…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: