9:16
3/11/2011

15 listopada w Hotelu Andel’s w Krakowie odbędzie się konferencja skierowana do właścicieli publicznych i niepublicznych placówek ochrony zdrowia, osób zarządzających tymi placówkami, lekarzy a także szefów działów IT oraz głównych informatyków. Patronat nad konferencją objęła Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie oraz serwis Niebezpiecznik.pl

Tematyka konferencji

Na konferencji będą poruszane kwestie osobowych danych medycznych w świetle przepisów prawa i wynikającej z tego odpowiedzialności kierownictwa i administratorów bezpieczeństwa informacji, a także tematy dotyczące udostępniania danych osobowych oraz kontroli ochrony osobowych danych medycznych. Zostaną ponadto zaprezentowane najnowocześniejsze rozwiązania pomagające chronić: od strony technologicznej – dane osobowe, a od strony prawnej – osoby, na których spoczywa obowiązek właściwego zabezpieczania danych osobowych w placówkach medycznych. Spotkanie będzie też okazją do wymiany poglądów pomiędzy środowiskiem lekarskim i działami informatycznymi na temat ochrony osobowych danych medycznych i wynikających z tego konsekwencji.

ZSK Seminarium

ZSK Seminarium

Konferencja będzie akredytowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie. Uczestnikom przysługiwać będzie 5 pkt edukacyjnych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 6 października 2004 r. w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów)

Organizatorami konferencji są: Zakład Systemów Komputerowych ZSK oraz producenci i dystrybutorzy rozwiązań IT dla sektora medycznego:

  Avaya
  Avnet
  Brocade
  IBM
  Microsoft
  Novell
  Niebezpiecznik.pl
  Siltec
  Veracomp

Zapisy

Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja, której można dokonać przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Szczegółowych informacji na temat spotkania udziela także Dawid Ziobro (tel. 12 269-24-22).


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Mam nadzieję, że jakieś materiały wideo będa potem dostępne? W sumie to od dawna zastanawiałem się jak to jest z tymi danymi na dyskach tysięcy lekarzy, którzy niekoniecznie muszą znać się na ich zabezpieczeniu. A przecież to bardzo ważne i wrażliwe dane. Kto wie jak wiele z nich znalazło się już w niepowołanych rękach :>

 2. Nawet nie wiedziałem, że MS ma jakieś dedykowane oprogramowanie dla sektora medycznego.

 3. @Jamto: raczej nie chodzi o materiały na dyskach, to margines. Bardziej o systemy HIS/RIS, telemedycynę, w szczególności teleradiologię, która jest dużo bardziej rozwinięta niż się większości ludzi wydaje.

 4. @Jacek: jaki margines? Chciałbyś żeby dane o tobie (imię, nazwisko, adres, pesel oraz na co chorujesz, na co się leczysz… itd.) znalazły się w niepowołanych rękach? :) Wiesz ile takie dane są warte np. dla firm ubezpieczeniowych? A wiesz jak one są zabezpieczane?

 5. @Jamto: Nie zrozumieliśmy się. Marginesem są dane archiwizowane na dyskach CD/DVD/HDD, po prostu większość danych jest na serwerach zewnętrznych, a ich bezpieczeństwem zajmują się zewnętrzne firmy IT. Podobnie z bezpieczeństwem transferu.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: