14:45
24/12/2009

Święta to dla wielu okres podróży w rodzinne strony. Na drogach ślisko, mokro i nie zawsze bezpiecznie. Gdyby wszystkie TIR-y wyglądały tak jak ten, na polskich drogach na pewno byłoby mniej wypadków…

“Przezroczystość” działa dzięki kamerze umieszczonej z przodu ciężarówki. Obraz z kamery transmitowany jest na panele LCD umocowane na tylnich drzwiach naczepy. Niestety, póki co to tylko wizja artysty.

fot. artlebedev.ru

Dla tych, którzy uważają, że tego typu rozwiązanie oznaczałoby koniec z niebezpiecznym wychylaniem się przed wyprzedzaniem mam jedno pytanie: skąd macie pewność, że kierowca nie wyświetli fałszywego obrazu?

Bezpiecznych świąt życzy Niebezpiecznik.pl :-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dla ścisłości Tir oznacza Międzynarodowy Tranzyt Drogowy (oficjalny skrót TIR, od fr. “Transports Internationaux Routiers”; źródło wikipedia :p), a to jest ciągnik siodłowy z naczepą .
  Poza możliwością wyświetlenia fałszywego obrazu, problemem byłoby, sądząc po wyglądzie naczep zimą czy jesienią, utrzymanie wyświetlacza w czystości. A niebezpieczne wychylanie zza samochodu ciężarowego nie jest problemem jeśli utrzymuje się dostateczną odległość za poprzedzającym pojazdem, niestety ze względu na charakterystykę dróg i ruchu w Polsce utarł się zwyczaj trzymania się tuż za taką ciężarówką i “wyskakiwania” z gazem w podłodze kiedy nadarzy się okazja do wyprzedzenia.
  Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku dla redakcji Niebezpiecznika i czytelników :)

 2. No, niedługo, a właściwie to już, technika poszła tak daleko, że można taki fałszywy obraz wyrenderować w czasie rzeczywistym.

  W powieści Dukaja „Czarne oceany” szyby w oknach są zalepiane foliami LED, które na żądanie są albo przezroczyste, albo służą jako ekran. I to jest całkiem realne, żebyśmy zobaczyli to za naszego życia. Wyświetlanie nieprawdziwego (albo podrasowanego) krajobrazu to oczywisty pomysł, ale mnie przyszło do głowy, że takie panele mogłyby być dwustronne! Można by ludziom na zewnątrz wyświetlić fałszywy obraz tego, co się dzieje wewnątrz. Ciekawa koncepcja apropos bezpieczeństwa właśnie. :)

 3. Taaak, “ooo 80 calowy TV” i już ktoś ukradł ;]

 4. Myslę, że mimo wszystko pewniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie sobie CB radia albo zatrudnienie kierowcy ;-)

 5. Mógłby jakiś film w korkach puszczać, przyjemnie by się oglądało. ;]

 6. Mógłby jakiś film puszczać w korkach, przyjemniej by się czekało. ;]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: