12:16
19/1/2015

Oto minisłownik proponowanych przez BBN terminów dotyczących bezpieczeństwa.

W słowniku BBN pojawiają się także zwroty z dyskusyjnym i budzącym kontrowersje wśród specjalistów ds. bezpieczeństwa komputerowego przedrostkiem “cyber“. Wygląda na to, że będzie jak ze słowem “hackerem”. Ale przecież język gibki jest. I zmienny. Ewoluuje cały czas (for realz!).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Cybersłownik e-terminów cybercyberbezpieczeństwa e-jest cyberdobry.

 2. „Zielone ludziki” – Już to widzę :D “Szwagier! Kur*a! Kosmity, zielone ludziki…! A nie, czekaj, to tylko wojsko”

  • Pewnie chcą w ten sposób zatuszować istnienie kosmitów ;) Jak powiesz “widziałem zielone ludziki” nie wzbudzi już takiej sensacji.
   ps. ONI są szarzy ;)

 3. To już mogę zostać cyber-hakerem?

  • Jak chcesz… Na razie jesteś cyberobywatelem.

 4. Niektóre z terminów to straszne urzędnicze cyberpierdy, po prostu typowa urzędnicza cybergadka. A na końcu dodali zielone ludziki :D

 5. Czy nazwiemy go cyber, czy internetowy czy jakkolwiek inaczej – to nie ma znaczenia. Ważne jest aby wszyscy rozumieli to samo pod tym terminem

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: