19:36
6/7/2010

Polskie ABW, a dokładniej członkowie z Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.gov.pl, wygrali międzynarodowy konkurs Cyber Defence Workshop organizowany przez Departament Obrony U.S.A.

Jak pisze ABW na swoich stronach:

celem ćwiczeń ICDW było podniesienie poziomu kompetencji rządowych i wojskowych służb odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo w swoich krajach oraz wypracowanie metod współdziałania w przypadku zagrożeń pochodzących z sieci Internet.

Polacy pokonali 19 zespołów z całego świata …i zrobili to po raz trzeci z rzędu! Nic tylko pogratulować i oby tak dalej.

P.S. Mamy nadzieję, że za zwycięstwo chłopaki otrzymali spore premie :-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

24 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ano. Nasi informatycy są świetni. Szkoda, że często – gęsto strony rządowe stoją na niskim poziomie (chociaż i to się teraz zmienia)

  (( Pamiętacie stronę ds. walk z uzależnieniami? : ] ))

 2. Tak w ogóle ciekawe czy ktoś od nich czyta Niebezpiecznika? ;-)

 3. Dziękujemy :)
  @: Tak, Czytamy ale tylko po godzinach pracy :)

 4. Gratulacje. Wszakże Polskie serwery rządowe są świetnie chronione. Nic dziwnego, że departament USA przyznał naszym chłopcom nagrodę :)

  • Heh, nabijacie się z tych serwerów rządowych niczym osoba, której nicka tu nie wymienię — a gdybyście rzucili okiem w raporty CERT-ów, to zauważylibyście, że chłopaki regularnie robią pentesty rządówek. Tylko, że serwerów rządowych troche jest, pentesty trwają, a chłopaki chyba nie zamierzają się rozmnażać — także dajcie im trochę czasu. Przypominam również, że CERT nie jest od naprawiania błędów (nie zmienią się w programistów i nie dokodują walidacji zmiennych na każdej dziurawej rządówce w każdym chorym CMS-ie), a więc to co dana instytucja/ministerstwo/etc. (z)robi z raportem z pentestu, to osobna sprawa…

 5. No i pięknie. Pogratulować i być dumnym! ;)

 6. Nie ma co, tylko pogratulować, Gratulacje!

 7. Super chłopaki, trzymacie poziom :) Powodzenia za rok :)

 8. Phi zhaczyli jakiś Jportal wielka mi rzecz
  Obama dostał Nobla i o czym to świadczy ?
  ;D

 9. Szacun! Swoją drogą to pewnie jakiś nasz rodak odpowiedzialny jest za przygotowanie tych ćwiczebnych konkursowych cyberprzestępstw… ;)

 10. Dobrze wiedzieć że nie wszyscy zdolni porzucili nadzieję i Kraj ;)
  Gratuluję wyniku.

 11. no nieźle. Brakuje mi tylko bardziej szczegółowych informacji na temat przebiegu samego konkursu. Chyba, że to tajne :)

 12. No i dobrze – niech podtwierdzają starą zasadę, że polak potrafi I JEST do przodu.

 13. Siemanko Byku! Gratulacje CHLOPAKI!

 14. Super. Może jako Państwo odeprzemy atak Chin. Może nawet sami ich zaatakujemy? :) Ja bym chciał poznać ich technologię robienia jeansów za dolara.

 15. Obserwując od kilku świeżych lat zaangażowanie CERTu w interesujące i aktualne projekty, w prezentacje na poziomie i zdrowe podejście, osobiście uważam, że wykonują kawał dobrej roboty. Oby tak dalej!

 16. trzeci raz z rzędzu to oznacza klasyczny hattrick w piłce nożnej xD skopali resztę świata że się pewnie pod stół schowali :D
  Gratulacje^^

 17. A gdzie wyjaśnienie o co chodzi? Bo to, że CERT wygrał jakiś konkurs zza oceanu to trochę mało informacji

 18. PK: “a chłopaki chyba nie zamierzają się rozmnażać”
  Bardzo mocno podkreśliłbym słowo “chyba”.

 19. lezka sie w oku kreci .. Grunwald, Wieden, … CDW 2010 .. i co z tego bedziemy miec? fige z makiem .. ehhhh

 20. Gratulacje dla chłopaków z CERT. Kawał dobrej roboty tam robią!

  I podejście, że w podstronie jednostki X w ministerstwie Y jest dziura – i to kiepsko świadczy o CERT – to chyba trochę nieznajomość tematu i tego co i jak CERT robi :)

 21. więcej entuzjazmu – albo wóz albo defcom – a “kóla” ziemska kreci się nadal :D

 22. […] Sieci i Usług Teleinformatycznych w MON-ie) chwalimy nie po raz pierwszy. GOV-CERT 4 lata temu wygrał podobne ćwiczenia organizowane przez Departament Obrony USA, a z szybkością i jakością działań MIL-CERT-u mogliście się zapoznać na łamach […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: