7:36
5/2/2015

Ciekawe narzędzie, które wykonuje te kroki:

1. Odnajduje lokalny adres IP “ofiary” za pomocą JavaScriptu (odpowiednią technikę opisywaliśmy tutaj)
2. Domyśla się, jaki może być adres IP routera (zazwyczaj w tej samej podsieci)
3. Podstawiając żądanie w formie HTTP Basic Authentication (np. <img src=http://admin:admin@192.168.0.1>) próbuje zalogować się na router.
4. Zmienia DNS na fałszywe
5. …
6. PROFIT!

Nie tylko TP-Linki można w ten sposób podejść…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Co robić, jak żyć? RequestPolicy?

  • Zmienić hasło.

  • NoScript > Options > Advances > ABE

   Zaptaszkowac enable ABE
   Zaptaszkowac WAN IP

   # Prevent Internet sites from requesting LAN resources.

   https://noscript.net/abe/

   Pozdrawiam.

   Andrzej

  • Zainstalować OpenWRT na routerze, skonfigurować, wyłączyć dostęp przez webUI, wyłączyć dostęp po ssh z hasłem, logować się tylko kluczem.

  • A nie wystarczy zmienić hasło na ruter z domyślnego na jakieś trudniejsze? Biorąc pod uwagę, że wiele ruterów ma dziury związane z dostępem z WANu do panelu mimo wyłączenia tego w konfiguracji (a pewnie jeszcze więcej ma inne tego typu dziury, tylko jeszcze nie zostały publicznie ujawnione) to chyba warto to zrobić na 1 miejscu… Nie mówiąc już o kimś, kto wykorzystał powierzenie mu dostępu do sieci.

   A taki skrypt nie wywoła pełnego brute-force, sprawdzi tylko domyślne hasła, bo nawet prosty atak słownikowy spowodowałby wyraźne spowolnienie przeglądarki, które zasugeruje nam potrzebę zamknięcia zamulającej strony WWW.

 2. Osobna podsieć, z której jest widoczna konfiguracja routera.

 3. Witam.
  Sprawdziłem skrypt działa na modelu TL-WR340G/TL-WR340GD

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: