12:27
14/12/2011

CarrierIQ, firma tworząca oprogramowanie diagnostyczne preinstalowane domyslnie na milionach telefonów komórkowych (Od Androida przez iPhony) przyznaje w tym raporcie, że ich soft posiadał buga, który pozwalał na zapisywanie wiadomości SMS.

A ja pytam: co z tego? Skoro operatorzy sieci telefonii komórkowej, jak chcą, to mogą czytać SMS-y w prostszy sposób niż uciekanie się do trojanowania telefonów swoich klientów.

Na marginesie, pojawiły się podejrzenia, że FBI wykorzystuje CarrierIQ do sobie tylko znanych celów — agencja odrzuciła prośbę o dostęp do informacji publicznej w sprawie CarrierIQ :>

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Operator moze czytac Twoje smsy. Producent Twojego telefonu nie powinien miec jednak takiej mozliwosci. Takze producenci telefonow (jak Samsung np. O czym pisalem juz do Was) instaluja CarrierIQ w swoich telefonach.

  2. ale jest inna ochrona prawna tak pobranych danych >:-) czyli zadna, w sumie sprzedawac pewnie moga nawet…

  3. “Na marginesie, pojawiły się podejrzenia, że FBI wykorzystuje CarrierIQ do sobie tylko znanych celów — agencja odrzuciła prośbę o dostęp do informacji publicznej w sprawie CarrierIQ :>”
    Kolejny przykład potwierdzający, że wkrótce będziemy żyć w takim świecie, że będzie zero prywatności, zero bezpieczeństwa, zero wolności… Nowy Porządek Świata nadchodzi.

  4. […] tekście “Większość telefonów jest na podsłuchu”. CarrierIQ pod naporem protestów przyznał się do błędu i zapowiedział wprowadzenie pewnych zmian do sposobu działania ich systemów — jak będzie […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: