12:27
14/12/2011

CarrierIQ, firma tworząca oprogramowanie diagnostyczne preinstalowane domyslnie na milionach telefonów komórkowych (Od Androida przez iPhony) przyznaje w tym raporcie, że ich soft posiadał buga, który pozwalał na zapisywanie wiadomości SMS.

A ja pytam: co z tego? Skoro operatorzy sieci telefonii komórkowej, jak chcą, to mogą czytać SMS-y w prostszy sposób niż uciekanie się do trojanowania telefonów swoich klientów.

Na marginesie, pojawiły się podejrzenia, że FBI wykorzystuje CarrierIQ do sobie tylko znanych celów — agencja odrzuciła prośbę o dostęp do informacji publicznej w sprawie CarrierIQ :>

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Operator moze czytac Twoje smsy. Producent Twojego telefonu nie powinien miec jednak takiej mozliwosci. Takze producenci telefonow (jak Samsung np. O czym pisalem juz do Was) instaluja CarrierIQ w swoich telefonach.

  2. ale jest inna ochrona prawna tak pobranych danych >:-) czyli zadna, w sumie sprzedawac pewnie moga nawet…

  3. “Na marginesie, pojawiły się podejrzenia, że FBI wykorzystuje CarrierIQ do sobie tylko znanych celów — agencja odrzuciła prośbę o dostęp do informacji publicznej w sprawie CarrierIQ :>”
    Kolejny przykład potwierdzający, że wkrótce będziemy żyć w takim świecie, że będzie zero prywatności, zero bezpieczeństwa, zero wolności… Nowy Porządek Świata nadchodzi.

  4. […] tekście “Większość telefonów jest na podsłuchu”. CarrierIQ pod naporem protestów przyznał się do błędu i zapowiedział wprowadzenie pewnych zmian do sposobu działania ich systemów — jak będzie […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: