17:04
19/7/2016

Nie dostaniecie odpowiedzi na wniosek o dostęp do informacji publicznej, jeśli Wasz e-mail kończy się w domenie .tk i kiedyś pisaliście wiadomość na liście mailingowej któregoś z polskich hackerspace’ów (które, z włamywaniem się nie mają nic wspólnego, a hacking rozumieją tak, jak oryginalnie rozumiano ten termin).

Adam próbował uzyskać pełną treść raportu z audytu ePUAP-u (którego fragmenty cytowaliśmy w artykule “ePUAP należałoby zaorać“) i dostał taką, kuriozalną odpowiedź uzasadniającą, dlaczego mu odmiówiono:

missing_filenamemissing_filename-1

Ostatnie ataki malspamu przychodziły z domen .pl. Mamy jednak nadzieję, że pełnomocnik Centralnego Ośrodka Informatyki (jednostki Ministerstwa Cyfryzacji) nie powoła się niebawem na ten fakt i nie odmówi korespondencji z osobami mającymi e-maila w domenie .pl.

Aktualizacja
Na profilu Facebookowym Adama, sprawę skomentowało zarówno Ministerstwo jak i Pani Minister Anna Streżyńska.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

26 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. LOL

 2. To jakbym im napisal maila z domeny insecure.network, to by sie chyba tak zes*ali, ze az musieliby przeinstalowac windowsy.

 3. tk, jak Trybunał Konstytucyjny?
  Błagam… koszmar wraca!

  • do tego wykupiona domena jawnosc.tk

  • “Wykupiona”

 4. Ten tytuł jest bardzo manipulacyjny. Polecam się zapoznać z całą odpowiedzią. A tutaj jeszcze dyskusja z Ministerstwem Cyfryzacji https://www.facebook.com/adam.dobrawy/posts/528041180716447

  • ja też polecam – dostał, ale pocięty bo miał mail w domenie należącej do KOD (hehehehe :D)

 5. Komputer MON też był chroniony przez McAfee i co im to dało?

  • Nie pierwszy i nie ostatni przypadek … Nie zmienia to faktu, że nie ma produktów bezpieczeństwa w 100% skutecznych. Ktoś z kupionymi narzędziami jeszcze powinien aktywnie pracować, a przecież wiadomo że prawie zawsze to pensja nie ta, albo się po prostu nie chce… :)

 6. Serio? Raport z McAfee? Przecież to jedna z najmniej wiarygodnych marek antywirusów. Widzę Polskie serwisy dalej są w tyle względem zabezpieczeń..

  • Chcesz powiedzieć że istnieją wiarygodne antywirusy? Pozycja polskich serwisów w Twoim wyimaginowanym rankingu też jest bez znaczenia bo a) PEBKAC b) end-point security.

  • Nie, nie mówię tak, mówię o tym, że McAfee jest bardzo w tyle i śmieszy mnie widok powoływania się na ich “raporty”.

  • McAfee wiecznie zajmuje ostatnie miejsca we wszelkich testach antywirusów, przebija go nawet bezpłatny Windows Defender (dawnej MSE) od Microsoftu…

  • Ranking antywirusów wygląda jak ranking ptaków nielotów w konkursie na najlepszy statek międzygwiezdny. Wszystkie antywirusy są równie bezużyteczne! Jeżeli najlepszy z nich wykrywa 50% infekcji to jest równie dobry jak ten do wykrywa 1% infekcji. Gadamy o różnicach pomiędzy skrzydłem pingwina a skrzydłem strusia w kontekście pokonywania studni grawitacyjnej Jowisza. Absurd, panowie.

  • najlepszym antywirusem jest używanie głowy podczas pracy na komputerze

  • pepesza powiedział przecież o PEBKAC :)

  • Avast i tak jest najlepszy

 7. “Na profilu Facebookowym Adama, sprawę skomentowało zarówno Ministerstwo jak i Pani Minister Anna Streżyńska.” – ciężko było wstawić zrzut ekranu tych komentarzy? Niektórzy nie chcą wchodzić na cokolwiek z FB w nazwie, a inni nie mogą, bo mają FB zablokowane w pracy.

  • Lubię to.

  • Lubię to 2.

  • Podbijam

 8. Cóż, to nawet Google indeksuje moją starą domenę .tk ;)

 9. Sprawa jest prosta, kto dzisiaj w Internecie robi inicjatywę na darmowych domenach? Przecież 99% treści jest reklamowych. Jeżeli lansujemy Internet do oglądania kotów to się nie dziwmy, że świadomość sieci jest taka jaka jest.

 10. […] Wyraziła więc żartobliwie nadzieje, że w kolejnym kroku „zabezpieczania się” COI nie odetnie od osób mających e-mail w domenie ‚.pl”. Taki tok myślenia porównała również do kategorycznego twierdzenia, że BMW to samochód […]

 11. […] Wyraziła więc żartobliwie nadzieje, że w kolejnym kroku „zabezpieczania się” COI nie odetnie od osób mających e-mail w domenie ‚.pl”. Taki tok myślenia porównała również do kategorycznego twierdzenia, że BMW to samochód […]

 12. Podany link nie prowadzi do żadnych komentarzy tylko głównego postu (nie mówiąc już o potężnym choć pustym panelu zasłaniającym pół strony informującym, że aby zobaczyć więcej postów należy utworzyć konto na fb).

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: