19:09
2/9/2012

Człowiek o nicku maxymax zforkował kod WordPressa na Githubie, dodał do niego swojego backdoora (którego w żaden sposób nie zaciemnił), a potem zrobił pull request, czyli prośbę o dodanie swojej “zmiany” do oficjalnego repozytorium WordPressa.

wordpress-pull-request

WordPress pull request

Ponieważ programiści WordPressa przeglądają kod “poprawek” przed dodaniem do głównej gałęzi, nieudacznego backdoora wyłapali, a zgłoszenie zamknęli. Społeczność GitHuba natomiast dość dowcipnie skomentowała “pull request” niedoszłego hackera wklejając w komentarze kilka memów…

Co następne? Kernel Linuksa? Railsy?

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Na pewno myślał, że zaakceptują jego kod bez sprawdzenia :D Chociaż, gdyby było to lepiej przemyślane to może udałoby mu się wgrać jakoś tego backdoora, żeby trafił do oficjalnej gałęzi, no ale teraz to będą uczuleni na to… :D

 2. funkcja perełka: jezeli nie rozpona systemu operacyjnego to podysła linka do googlowania :)

 3. Ciesze sie ze chlopaki z WordPressa nie dali ciala…

  Pozdrawiam.

  Andrzej

 4. Ciekawe czy wyciągnął wniosek…

 5. Link nie dziala

 6. Urocze :D Jakby to przeszło to straciłbym wiarę w ludzkość.
  A link już działa, niektóre komentarze pozbawiły mnie tchu.

  • Hehe… Zrobił to dla pokrzepienia serc naszych ;->

 7. “He should do it the Rails way” ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: