14:57
6/5/2011

Do przeglądarki Chrome wbudowano obsługę mechanizmu certificate pinning, który współdziała z HSTS (HTTP Strict Transport Security) i pozwala na lepszą ochronę internautów przed atakami z wykorzystaniem podrobionych (ale poprawnie podpisanych) certyfikatów — por. z aferą Comodo. W skrócie, certificate pinning to whitelisting kluczy CA w przeglądarce.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. […] Bardzo pouczające notatki z konferencji dotyczące HSTS. O HSTS pisaliśmy już jakiś czas temu. […]

  2. […] racji wbudowanego w swój kod źródłowy (czyli niemożliwego do wyłączenia) mechanizmu o nazwie HTTPS Certificate Pinning, skutecznie uniemożliwia podstawienie fałszywego certyfikatu HTTPS pod kilka kluczowych domen […]

  3. […] Dokładnie z tego samego powodu, jeśli ma się zaktualizowany system operacyjny, można spokojnie korzystać z publicznych hotspotów i sieci Wi-Fi w hotelach. Nawet jeśli są w nich ludzie, którzy “szpiegują” lub próbują “przekierowywać” połączenia, to niczego nie wskórają w kontekście znanych i istotnych usług (banki, skrzynki pocztowe, itp.) — bo dostęp do tych usług jest szyfrowany. Psst, jeśli jesteś dostawcą takiej usługi, poczytaj o Certificate Pinningu i nagłówkach HSTS.. […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: