12:01
29/10/2012

Na chwilę obecną proponujemy te:

chrome://memory-redirect/
chrome://dns/
chrome://histograms/

A jak wam mało to: chrome://chrome-urls/ ;-)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. czy Redakcja korzysta z Chrome by Google czy jest to jakaś zmodyfikowana/mniej oficjalna wersja? Jakoś nie mogę przekonać się do ułatwienia Googlowi śledzenia mnie…

  • Polecam SRWare Iron, taka lepsza wersja chrome z usuniętym całym spyware. SRWare to takie niemieckie przedsiębiorstwo od bezpieczeństwa IT, i tak w ramach swojej działalności tworzą właśnie swoją przeglądarkę opartą na Chrome i Chromium

  • Jest m.in. SRWare Iron i Comodo Dragon.

 2. dlaczego widze tylko about:blank?

  • Nie klikaj PPM -> w nowej karcie tylko skopiuj link i wklej do nowej karty….

 3. “chrome://flags/” nie wiedziałem o takich możliwościach w Chrome…..

  Tylko gdzie gdzie znajdę opcję całkowitego wyłączenia śledzenia :pp

  • Zaczynam się coraz bardziej martwić o moją prywatność na Chrome…… Może Niebezpiecznik doradziłby nam teraz jak pozbyć się wszystkich usług w Chrome które powodują zmniejszenie bezpieczeństwa i prywatności.
   Nie mam zamiaru zmieniać przeglądarki :P

  • Śledzenie sobie sam fundujesz, używając synchronizacji z Chrome, “safe browsing” itd. Tutaj http://www.google.com/chrome/intl/pl/privacy.html masz wszystko opisane przez samego producenta. I (korzystając ze zuego google poszukaj “chrome privacy issues” a znajdziesz sporo artykułów. Jak chcesz, możesz zmienić przeglądarkę na Chromium (tak, jest na windows) :-P ale nie ma własnego automatycznego “update” (i jeszcze kilku ficzerów). Czyli coś za coś.

  • Uzup.: Miałem na myśli synchronizację z Google.
   A podstawowy opis “wyłączania” masz tutaj: http://www.howtogeek.com/100361/how-to-optimize-google-chrome-for-maximum-privacy/

  • Spróbuj SRWare Iron, jeżeli używasz Chrome przypadnie Ci do gustu

  • @Marek, ja mam Chromium na Linuxie i wszystkie opcje śledzenia działają :) Dowód: http://i.imgur.com/j2DiC.png

 4. Fajne. Na chromium dla windows oczywiście też działa :-)

 5. Chyba wszystkie podlinkowaliście pod redirect, który jest zresztą dostępny, jeśli dobrze pamiętam, z poziomu narzędzi deweloperskich pod wtyczkami.

 6. Hmm, a u mnie na Comodo Dragon to nie działa. Nawet wpisując “dragon://chrome/dns/”.

  • “dragon://chrome/dns/”

   moze dragon://dragon/dns/ :P

 7. Na Chrome dla Androida też działają te linki, a wejście przez “chrome:history” to jedyny sposób na odczytanie historii.

 8. Więcej linków do zabawek Chrome : chrome://chrome-urls/

 9. Wiecie może jak uruchomić AdBlock Plusa na SRWare Iron? Wbudowany adblocker jest znacznie gorszy od wspomnianej poczciwej wtyczki, której nie da się włączyć na Ironie… :-(

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: