19:40
15/3/2015

Ważność konta w T-Mobile

Ważność konta w T-Mobile

Podesłał Tomasz, który przeszedł z abonamentu na prepaid. Taką datę widział przed wykonaniem pierwszego połączenia.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

24 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Widać SIM-y T-Mobile’a mają zainstalowanego Uniksa ;).

  • a może Java? Z tego co pamiętam to karty sim działają w oparciu o aplety Javy…

  • Z resztą ten komunikat może być taki od centrali (która dział na Linuxach lub Java) albo telefon (nie sim) 0 w dacie interpretuje “normalnie” (czyli tak jak Linuxy).

  • @SuperTux, @qwerqwer: ten komunikat to po prostu specjalny SMS od centrali, telefon po prostu pokazuje taki tekst jaki dostał.

 2. Sprawa raczej normalna – w komputerach taka data jest datą zero, a pewnie komuś nie chciało się pisać funkcji, albo nie było to możliwe bez kombinowania, to wychodzą potem takie potworki :P

  • To jest tzw. początek ery Unixa, a nie jakieś daty zero w komputerach ;)

  • gimby nie znajo początku unixa

 3. U nich właśnie zaczyna się epoka Uniksa :D

 4. w T-mobile to normalkaw każdym nowym starterze i po przeniesieniu na Prepaid ^^ Sprawdzone na ilości #MegaDuzo

 5. To nic. Na kartę jak doładujesz za 10zł wydłużają dzwonienie na 7 dni. Za 20zł na jakiś miesiąc a od 50zł na trzy. Magia.

 6. Ale jak on może jeszcze dzwonić, skoro dateSIM<dateNow?
  No i pytanie, czy kolejne doładowanie przedłuży mu rozmowy o np. miesiąc od obecnej daty, czy od oryginalnej (1970)? ;) W 2. wariancie chłopak się natrudzi, by dojść do 2015… ;)

  • Jak doładowałby to automatycznie przedłuży mu o miesiąc od daty teraźniejszej a nie od daty skończenia się ostatniej możliwości dzwonienia.

  • a on sobie cofnął datę na telefonie by się zgadzała .. i korzysta …

 7. @Alan a przypadkiem każdy starter nie jest prepaidem?

 8. Jaki smartfon taka data :)

 9. Mnie bardziej ciekawi fakt iż T-mobile kasuje kwotę z konta po upływie 14 dni od wygaśnięcia połączeń wychodzących, w regulaminie niby jest to napisane ale w tym wypadku to łamanie prawa bo to poprostu kradzież, jeśli każdemu użytkownikowi usuną 10zł a jest ich sporo to T-mobile zarabia, kwota się nie zwraca po doładowaniu i niema możliwości by to odzyskać, pisałem i dzwoniłem w tej sprawie do BOK i uzyskałem jedynie połowę tego co mi zabrali. Pytanie teraz czy walczyć dalej i zgłosić się z tym do prawnika czy niech dalej okradają ludzi bo Ci akurat nie mogą się doładować w ustalonym terminie.

  • Czemu kradzież? Godzisz się na takie warunki. Podobnie jak kupując bilet na koncert/wycieczkę masz czas, po którym nie możesz go zwrócić.

 10. Data jest zerowa i tak system odczytuje interpretując ważność, jest jeszcze flaga ze nie wykonano żadnego połączenia. Po wykonaniu go flaga jest usuwana i ważność jest aktualizowana. Ostatnio miałem nowy starter Play i podobnie sprawdzenie stanu konta dopóki nie wykonałem żadnego połączenia wskazywało bieżącą datę i godzinę + ważność startową jako ważność konta.

 11. Tyle spamu mam na skrzynce z tą datą że już nic mnie nie dziwi związane z rokiem 1970.O ile się nie mylę to w tym roku był pierwszy przekaz internetowy.Z x uczelni to y uczelni.Wiadomość miała brzmieć “login” ale przesłały się tylko pierwsze 3 literki.I tak powstały LOGi.

 12. a może wytłumaczenie jest znacznie prostsze i po prostu komunikaty o stanie konta t-m się rozjeżdżają średnio w 50% przypadków?

 13. Swego czasu Orange w SMSach ze stanem konta w miejscu minut wstawiał miesiąc. Widocznie ktoś użył ‘Y-m-d H:m:s’ zamiast ‘Y-m-d H:i:s’ :D

 14. Podniecanie się tym świadczy tylko o jednym, zerowej wiedzy o programowaniu, trzeba im to zgłosić jako błąd. Widać brak porządnych testów jednostkowych i niedbalstwo.

 15. […] się, że nie tylko T-Mobile ma moc przenoszenia w czasie. Kolejny z czytelników podesłał nam początkowoepokowy […]

 16. Miałem to samo przy przejściu na pre-paid’a
  Dopiero jakoś po 2 dniach od “przejścia” data zresetowała się na poprawną i można było normalnie korzystać z telefonu. Takie dziwne myki u nich w sieci :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: