19:40
15/3/2015

Ważność konta w T-Mobile

Ważność konta w T-Mobile

Podesłał Tomasz, który przeszedł z abonamentu na prepaid. Taką datę widział przed wykonaniem pierwszego połączenia.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

24 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Widać SIM-y T-Mobile’a mają zainstalowanego Uniksa ;).

  • a może Java? Z tego co pamiętam to karty sim działają w oparciu o aplety Javy…

  • Z resztą ten komunikat może być taki od centrali (która dział na Linuxach lub Java) albo telefon (nie sim) 0 w dacie interpretuje “normalnie” (czyli tak jak Linuxy).

  • @SuperTux, @qwerqwer: ten komunikat to po prostu specjalny SMS od centrali, telefon po prostu pokazuje taki tekst jaki dostał.

 2. Sprawa raczej normalna – w komputerach taka data jest datą zero, a pewnie komuś nie chciało się pisać funkcji, albo nie było to możliwe bez kombinowania, to wychodzą potem takie potworki :P

  • To jest tzw. początek ery Unixa, a nie jakieś daty zero w komputerach ;)

  • gimby nie znajo początku unixa

 3. U nich właśnie zaczyna się epoka Uniksa :D

 4. w T-mobile to normalkaw każdym nowym starterze i po przeniesieniu na Prepaid ^^ Sprawdzone na ilości #MegaDuzo

 5. To nic. Na kartę jak doładujesz za 10zł wydłużają dzwonienie na 7 dni. Za 20zł na jakiś miesiąc a od 50zł na trzy. Magia.

 6. Ale jak on może jeszcze dzwonić, skoro dateSIM<dateNow?
  No i pytanie, czy kolejne doładowanie przedłuży mu rozmowy o np. miesiąc od obecnej daty, czy od oryginalnej (1970)? ;) W 2. wariancie chłopak się natrudzi, by dojść do 2015… ;)

  • Jak doładowałby to automatycznie przedłuży mu o miesiąc od daty teraźniejszej a nie od daty skończenia się ostatniej możliwości dzwonienia.

  • a on sobie cofnął datę na telefonie by się zgadzała .. i korzysta …

 7. @Alan a przypadkiem każdy starter nie jest prepaidem?

 8. Jaki smartfon taka data :)

 9. Mnie bardziej ciekawi fakt iż T-mobile kasuje kwotę z konta po upływie 14 dni od wygaśnięcia połączeń wychodzących, w regulaminie niby jest to napisane ale w tym wypadku to łamanie prawa bo to poprostu kradzież, jeśli każdemu użytkownikowi usuną 10zł a jest ich sporo to T-mobile zarabia, kwota się nie zwraca po doładowaniu i niema możliwości by to odzyskać, pisałem i dzwoniłem w tej sprawie do BOK i uzyskałem jedynie połowę tego co mi zabrali. Pytanie teraz czy walczyć dalej i zgłosić się z tym do prawnika czy niech dalej okradają ludzi bo Ci akurat nie mogą się doładować w ustalonym terminie.

  • Czemu kradzież? Godzisz się na takie warunki. Podobnie jak kupując bilet na koncert/wycieczkę masz czas, po którym nie możesz go zwrócić.

 10. Data jest zerowa i tak system odczytuje interpretując ważność, jest jeszcze flaga ze nie wykonano żadnego połączenia. Po wykonaniu go flaga jest usuwana i ważność jest aktualizowana. Ostatnio miałem nowy starter Play i podobnie sprawdzenie stanu konta dopóki nie wykonałem żadnego połączenia wskazywało bieżącą datę i godzinę + ważność startową jako ważność konta.

 11. Tyle spamu mam na skrzynce z tą datą że już nic mnie nie dziwi związane z rokiem 1970.O ile się nie mylę to w tym roku był pierwszy przekaz internetowy.Z x uczelni to y uczelni.Wiadomość miała brzmieć “login” ale przesłały się tylko pierwsze 3 literki.I tak powstały LOGi.

 12. a może wytłumaczenie jest znacznie prostsze i po prostu komunikaty o stanie konta t-m się rozjeżdżają średnio w 50% przypadków?

 13. Swego czasu Orange w SMSach ze stanem konta w miejscu minut wstawiał miesiąc. Widocznie ktoś użył ‘Y-m-d H:m:s’ zamiast ‘Y-m-d H:i:s’ :D

 14. Podniecanie się tym świadczy tylko o jednym, zerowej wiedzy o programowaniu, trzeba im to zgłosić jako błąd. Widać brak porządnych testów jednostkowych i niedbalstwo.

 15. […] się, że nie tylko T-Mobile ma moc przenoszenia w czasie. Kolejny z czytelników podesłał nam początkowoepokowy […]

 16. Miałem to samo przy przejściu na pre-paid’a
  Dopiero jakoś po 2 dniach od “przejścia” data zresetowała się na poprawną i można było normalnie korzystać z telefonu. Takie dziwne myki u nich w sieci :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: