9:10
25/6/2010

ISSA Polska wraz z Prevenity zaprasza wszystkich chętnych na seminarium InfoTRAMS (Information, Technology, Risk, Audit, Management, Security) poświęcone Cloud Computing. Uczestnicy poznają zagadnienie Cloud Computing i usługi z nim związane, bieżącą wykładnię prawną oraz wiążące się z nią ryzyka. Dowiedzą się także, czy to jest bezpieczne oraz czy firmy mogą już z tego realnie korzystać.

Wszystkie punkty programu znajdziecie na stronie seminarium, poniżej publikujemy kilka z nich:

 • 9:40 “Cloud Computing – Nowa forma przetwarzania informacji, czy nowa forma marketingu”; Adam Danieluk, ISSA Polska
 • 10:10 “Cloud Computing – Nowe możliwości, nowe zagrożenia”; Paweł Goleń, Securing
 • 10:40 “Chmury nad prywatnością”; Artur Maj, Prevenity
 • 11:30 “Biznesowe spojrzenie na ryzyka związane z Cloud Computing”; Konrad Kompa, Deloitte
 • 12:00 “Cloud computing networking services”; Wiesław Stawiski, Lanservis
 • 12:30 “Cloud Computing – Czego wymagać od dostawcy usług w zakresie Bezpieczeństwa”; Andrzej Karpiński, Łukasz Pisarczyk, Telekomunikacja Polska S.A.
 • 13:30 “Aspekty prawne korzystania z aplikacji Google”; Kancelaria Salans, Małgorzata Darowska
 • 14:00 “Czy biznesowa platforma Microsoft Azure jest biznesowo bezpieczna?”; Tobiasz Koprowski
 • 14:50 “Cloud Computing, a usługi mobilne w dziedzinie e-zdrowia (m-Health) per-spektywa technologiczna, regulacyjna i społeczna”; Jacek Frankowski, Orange Labs, Telekomunikacja Polska S.A.
 • 15:20 Panel dyskusyjny podsumowujący możliwość wykorzystania Cloud Computing w praktyce

W ramach seminarium przewidziany jest: lunch, kawa, herbata, napoje zimne, ciastka, wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz będą mogli wziąć udział w losowaniu wielu nagród.

Kiedy, gdzie?

Seminarium odbędzie się 30 czerwca 2010 w siedziba firmy Telekomunikacja Polska S.A. przy ul. Twardej 18 w Warszawie (w Sali 3.44 – kinowej na 3 piętrze).

Rejestracja

Liczba miejsc na seminarium jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Bezpłatne wejściówki są przewidziane dla Członków ISSA Polska oraz OWASP Polska. Dla pozostałych osób wstęp jest płatny (499 PLN). Szczegóły spotkania i formularz rejestracyjny znajdziecie na oficjalnej stronie spotkania.

P.S. Jeśli ktoś nie jest członkiem ISSA, może nim zostać, wypełniając ten formularz (wtedy rejestracja na InfoTRAMS jest darmowa).

Konkurs!

Mamy dla was jedną wejściówkę na to spotkanie. Aby ją zdobyć trzeba w komentarzach pod tym postem opisać rozwiązanie cloud computing z którego korzystacie (z naciskiem na jego aspekty bezpieczeństwa, ale także łatwość wdrożenia i opłacalność).
Dzięki temu, każdy z czytelników Niebezpiecznika będzie miał przegląd usług Cloud Computing, a przy okazji dowiemy się które rozwiązania Cloud Computingu są warte uwagi, a które zastawiają pułapki na swoich klientów ;-) W poniedziałek, w południe, subiektywnie wybierzemy najlepszy opis. Pamiętajcie, żeby podać *działający* adres e-mail.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Cały Cloud Computing to jedna wielka pułapka. Ciekawą lekturą może być opracowanie ENISA: Cloud Computing Risk Assessment (http://www.enisa.europa.eu/act/rm/files/deliverables/cloud-computing-risk-assessment), warto pamiętać też o OWASP Cloud (http://www.owasp.org/index.php/Category:OWASP_Cloud_%E2%80%90_10_Project).

 2. Czyli w Twojej prezentacji na InfoTRAMSie będzie raczej o pułapkach niż możliwościach? :-)

  A odnośnie Chmur mam podobne zdanie, które wraziłem w tekście “Chmura to buzz-dura”: https://niebezpiecznik.pl/post/botnet-w-chmurze/

 3. O nowych możliwościach. Ataku.

  A miałem nadzieję, że się nikt nie zorientuje :)

 4. A o nagraniu tych sesji nic nie wiadomo? Z chęcią bym się wybrał, ale środa wybitnie mi nie pasuje, bo będę walczył z bezpieczeństwem owszem, ale nie chmur tylko pod chmurami i na 4 kołach :)

 5. Będą może dostępne jakieś materiały oprócz video z sesji?

 6. Nie mam pojęcia, ale postaram się dowiedzieć, o ile dotrę na spotkanie — też mam dość zajęty dzień 30-tego…

 7. Prezentacje z seminarium InfoTRAMS Cloud Computing ((Information, Technology, Risk, Audit, Management, Security)) od kliku dni są dostępne na stronie: http://www.issa.org.pl/ w postaci plików PDF.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: