11:09
30/3/2015

2 dni po naszym wykładzie na konferencji SEMAFOR dotyczącym tego, jak to “cyberprzestępczy” Chińczycy atakują polskie firmy przez internet, PAP ujawnia kilka dodatkowych szczegółów, uzupełniając naszą prezentację o opis nieinternetowej strony podobnych fraudów. Artykuł dedykujemy wszystkim tym, którzy pytali nas po wykładzie “skąd mamy pewność, że za atakami stoją Chiny” :-)

Chińscy przebierańcy

Chińscy przebierańcy, uwaga! występują także w internecie ;)

PS. Konkluzja z wykładu była taka, że dla znakomitej większości polskich firm to nie ataki typu APT są najstraszniejsze — choć to o nich jest najgłośniej w sieci. Najwięcej strat finansowych powodują proste ataki phishingowe/MITM na komunikację e-mail. Może więc warto przeliczyć swoją analizę ryzyka i zamiast w zabawki anty-APT (tak modne obecnie) wydać trochę grosza na uświadomienie pracowników i uszczelnienie procesów obsługi płatności i kontaktu z kontrahentami?

Dziękujemy Mariuszowi za podesłanie informacji o depeszy PAP

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Można gdzieś ten wykład obejrzeć?

    • Jasne – zapisujesz się na konferencję lub szkolenie, wpłacasz #dwapięćset – i już! ;o)

    • Ten wątek naszej pracy nie jest poruszany na szkoleniach — bardziej na afterparties, czasem na branżowych konferencjach, ale szczegółowymi detalami dzielimy się raczej tylko w wąskim gronie zaprzyjaźnionych badaczy (z wiadomych względów ;-)

  2. Co to jest APT? Probowalem znalezc w google ale nic mi nie pasuje do kontekstu.

  3. A ile firm pada w wyniku działania gangu na Wiejskiej?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: