20:28
2/3/2015

Obszerna publikacja naukowa dotycząca nie tylko C&C, ale również — choć sprzed roku — dość przekrojowo opisująca techniki ataków, rodzaje komunikacji C&C, sposoby ich wykrywania i podejścia różnych firm do raportowania incydentów.

via @piotrkijewski

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Link?

  2. http://arxiv.org/pdf/1408.1136v1.pdf

  3. Z tego co wiem, nowe windowsy (7 a może i Vista, nie używałem “wiśty” to nie wiem) nie wyświetlają “popupu firewalla” jeśli dana aplikacja komunikuje się po http. Więc najłatwiej zrobić C&C komunikujące się po http – o ile userzy polegają na windowsowym firewallu i nie korzystają ze snifferów to tego nie odkryją, że im się jakieś robactwo zagnieździło (szczególnie jak będzie owe robactwo dobrze napisane i nie będzie np. spowalniać kompa).

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: