6:40
30/5/2016

Często pytacie nas, jakie zdolności są obowiązkowe dla pentestera. No więc doskonała znajomość nmapa na pewno nie zaszkodzi. Polecamy darmową książkę (jeszcze przez 18 godzin) pt. “Nmap 6: Network Exploration and Security Auditing Cookbook“, przy okazji przpominając że oficjalna książka o nmapie napisana przez jego autora jest również dostępna w dużej części za darmo, a dodatkowo zawiera dogłębne wytłumaczenie zasad działania poszczególnych protokołów sieciowych.

Dziękujemy Sławkowi za informacje o promocji wydawnictwa Pact

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Napiszcie chociaż nazwę wydawnictwa poprawnie :)

 2. Czemu nie daliście linka do hakin9owego artykułu nt. nmapa i “DARPA Inference Checking Kludge Scanning”? :D

  • “Continuously Updating Nmap Technology System” by Fyodor

   Pewnie dlatego :)

  • piękne :) uśmiałem się.

 3. Dzięki za cynk.

  BTW czy moglibyście przygotować podstawowy zakres tematyczny dla osób, które chciałyby zająć się pentestingiem? Wiem, że pentester powinien wiedzieć wszystko, ale od czegoś trzeba zacząć.

  • nmap i burpsuite. khali linux.

 4. Czy ktoś się załapał na pierwszego e-booka o Burpsuite?

 5. Aktualnie pod tym adresem Cookook Kali Linux !

 6. Dzisiaj (18.06.2016) jest dostępne “Penetration Testing with the Bash shell”

 7. Dzisiaj (17-07-2016) “Learning Metasploit Exploitation and Development”

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: