14:43
19/12/2013

Stanfrod wznawia edycję darmowego, online’owego kursu dot. kryptografii. Zajęcia już w styczniu.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Stanfrod, prawie jak stan fraud :P (Stanford).

  A dla tych którzy już “zaliczyli” jedynkę, jest i część druga od lutego: https://www.coursera.org/course/crypto2

  • Pytanie czy ruszy, bo termin przekładany był już nie raz i nie dwa…

 2. s/Stanfrod/Stanford/

 3. Świetny kurs polecam:) celuję już w cześć 2!

 4. Część druga chyba nigdy się nie zacznie, od roku przesuwają rozpoczęcie. No i trochę śmieszne, że pdfy z zaliczeniem kursu kryptografii nie są podpisywane elektronicznie.

 5. Karny kuta* za kurs kryptografi na drugim kontynencie.

 6. Pytanie mam do osób które “zaliczyły’ już taki kurs. Na jakiej zasadzie jest udział w tym kursie? czy materiały są udostępniana na nasze konto cyklicznie, czy po prostu jest to streaming z zajęć online i trzeba o określonej porze zasiąść do komputera? Nie brałem nigdy udziału w czymś takim a tematyka bardzo interesująca…

  • Materiały z kursu (wykłady, ćwiczenia zadania programistyczne) pojawiają się na stronie co tydzień. Każdy cotygodniowy moduł porusza inną tematykę, np. wpierw jest wstęp do kryptografii (czyli szyfry klasyczne) oraz szyfrowanie strumieniowe, potem szyfry blokowe, metody sprawdzania integralności, wstęp do teorii liczb oraz szyfry z kluczem publicznym. Wszystkie moduły są dostępne do pobrania/oglądania on line w dowolnej chwili od momentu, kiedy się pojawiły na stronie kursu.

   Nie trzeba zasiadać o określonych porach do komputera, ale żeby uzyskać certyfikat należy robić ćwiczenia do wykładów (jak ktoś celuje w wyróżnienie to też zadania do programowania). Na ćwiczenia do każdego modułu jest określony deadline (zwykle trzy tygodnie od pojawienia się danego modułu); jeżeli przekroczy się ten termin, można uzyskać maksymalnie połowę punktów z danego modułu. Jest jeszcze tzw. hard deadline, który przypada gdzieś po egzaminie – za wykonanie ćwiczeń po jego przekroczeniu nie zdobywa się już żadnych punktów.

   Ćwiczenia mają formę testów i można do nich podchodzić kilkukrotnie. Egzamin ma podobną formę. Zaliczenie zadań z programowania polega na podaniu poprawnego wyniku (np. odszyfrowanego komunikatu, faktoryzacji liczb) zatem nie ma znaczenia, w jakim języku/środowisku zadanie zostało rozwiązane; Zadania te są całkiem ciekawe i rozwijające – wśród nich między innymi atak na wielokrotne użycie one time pada czy atak typu padding oracle z odpytywaniem serwera.

   Polecam ten kurs. Profesor Boneh całkiem ciekawie prowadzi wykład; szczególnie dużo uwagi poświęca scenariuszom ataków na kryptosystemy i jak się przed nimi bronić. Naprawdę fajna sprawa.

 7. wykłady sponsorowane przez NSA :)

 8. […] Dla początkujących, za darmo. PDF po angielsku. Dobrym uzupełnieniem jest również darmowy kurs krytptograficzny z Coursery. […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: