13:25
7/3/2022

Ten LIVE już się odbył, ale wciąż możesz się na niego zapisać — od razu otrzymasz dostęp do nagrania całości spotkania.

Zapraszamy na bezpłatny LIVE webinar z legendarnym polskim hackerem, Michałem “lcamtufem” Zalewskim pt. “Jak przygotować się na kryzys?“. Michał przez lata przewodził zespołom bezpieczeństwa, m.in. w Google. Jest też autorem świetnej książki Practical Doomsday i w trakcie spotkania, które odbędzie się w niedzielę, pokaże jak sensownie przygotować się na realne, a nie wydumane, sytuacje kryzysowe. Zarówno te, które mogą nas dotknąć w prawdziwym, codziennym życiu, jak i w internecie.

Ta wiedza jest aktualnie bardzo poszukiwana. Michał podpowie praktyczne i proste do wdrożenia rady, które powinien znać każdy. Zwłaszcza, że większość z nas w sytuacjach zagrożenia podejmuje niestety złe decyzje, skupiając się na działaniach, które nie są najsensowniejsze…

Zbieramy na pomoc humanitarną dla 🇺🇦 Ukrainy

NIe ma się co rozpisywać. Ukraińskie miasta są cały czas bombardowane przez Rosjan, a Ukraińcy muszą ukrywać się w piwnicach. W wielu miejscach brakuje prądu, nie działa telefonia komórkowa, zaczyna brakować jedzenia i lekarstw. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc… Od ponad tygodnia my firmowo i nasi pracownicy prywatnie wspieramy ofiary tej wojny, m.in. przekazując 100 kluczy U2F proukraińskim aktywistom działających w cyberprzestrzeni. Ale razem z Wami, wymiar tej pomocy może być jeszcze większy, stąd pomysł na ten webinar.

100% wpłat leci na konto zbiórki w serwisie Siepomaga, tu możecie śledzić te wpłaty. Co ważne — zarówno fundacja jak i operator płatności zrzekli się swoich prowizji.

Rejestracja na webinar / LIVE

Ten LIVE już się odbył, ale wciąż możesz się na niego zapisać — od razu otrzymasz dostęp do nagrania całości spotkania.

Ten LIVE jest darmowy i możesz w nim wziąć udział za 0 PLN. Ale jeśli chcesz, możesz też za niego zapłacić. Tyle ile uważasz za stosowne. Nawet złotówka ma sens, bo to już jeden opatrunek.

Spotkanie będzie streamowane na niebezpiecznik.tv. Zaczynamy o 20:00 w niedzielę a całość zajmie nam +/- godzinę w zależności od Waszych pytań. Aby otrzymać do niego linka, zarejestruj się przez ten formularz lub kliknij na przycisk poniżej (spotkanie jest nagrywane, więc zapisujcie się, nawet jeśli termin Wam nie pasuje — dostaniecie link do zapisu po zakończeniu):

Zadaj pytanie Michałowi!

Po spotkaniu zrobimy krótkie Q&A, ale zapewne nie uda się zadać wszystkich pytań. Aby zwiększyć szanse, że Twoje pytanie zostanie zdane, prześlij je do nas mailem na live@niebezpiecznik.pl

Michała nie trzeba przedstawiać, ale w dwóch zdaniach przypomnijmy, że od ponad 10 lat jest aktywnie zaangażowany w przygotowywanie się na sytuacje kryzysowe, czego efektem jest jego najnowsza książka “Practical Doomsday“. Od lat 90-tych zawodowo związany jest z bezpieczeństwem komputerowym. Przez 11 lat pracował w Google, a obecnie jest VP of security & privacy engineering w Snap Inc. Na swoim koncie ma dwie bestsellerowe książki, które wielokrotnie polecaliśmy na łamach Niebezpiecznika (Tangled Web (splątana sieć) oraz Silence on the wire (Cisza w sieci)).

Przekaż znajomym!

Webinar będzie poprowadzony tak, żeby każdy, nawet (i zwłaszcza) osoby nietechniczne, były w stanie go zrozumieć. Dlatego mamy prośbę. Nawet jeśli Ty nie planujesz wziąć w nim udziału, to przekaż informacje o tym webinarze swoim bliskim. Puść info na listach mailingowych, w firmie, na swoim Diskordzie, podeślij Mamie, Tacie, Dziadkom i dzieciom. Wrzuć na swój profil na Facebooku, Twitterze, LinkedInie, PornHubie, wklej na IRC-u, Usenecie, gopherze.

Im więcej osób zacznie sensownie podchodzić do swojego bezpieczeństwa, tym lepiej (bezpieczniej) będzie się żyło nam wszystkim. Niech się więc zapiszą na ten webinar pod tym linkiem. Dzięki!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. To będzie o zagrożeniach cyber czy o zagrożeniach w stylu katastrofy naturalne?

  • Patrząc na pytanie, które od Was spływają, poruszymy pełne spektrum zagrożeń (off- i on-line). Skupiając się na tych bardziej prawdopodobnych, więc śmiercionośne meteoryty i atak zombie odpada:-)

  • po covidzie to te zombie takie nieprawdopodobne się już nie wydają…

 2. Ech, gopher… lcamtuf… tylko zabrakło Kermita :-)

 3. rosja i “rosjan” pisze się z małej litery

  • Rozumiem emocje, natomiast nie pomożemy Ukrainie, umniejszając rolę wrogiego państwa i jego obywateli, pisząc je małą literą.

  • Jeśli już się czepiasz, to lepiej “lat 90-tych”.

 4. Niebezpieczniku! Może przygotowalibyście krótką ulotkę informacyjną dla uchodźców? Na co oni w ogóle powinni uważać? Na sutenerów, mendy, które w połowie drogi próbują wyłudzić wygórowane opłaty za przejazdy, choć wcześniej się deklarowały, że za darmo zawiozą, oszustów “na wnuczka”, ruskich trolli, logowanie się do banków z dworcowych niezabezpieczonych sieci wi-fi, sekciarzy, na coś innego?
  Chodzi mi o rzeczowy, merytoryczny, zwięzły, czarno-biały pdf, max. A4 na ulotkę, może nawet dwie ulotki z kartki A4 do druku na zwykłych, domowych drukarkach, który ktoś na bank zaraz by Wam pro bono przetłumaczył na ukraiński, żeby wolontariusze mogli sobie sami w domach podrukować i rozdawać na granicach i węzłach komunikacyjnych. Co myślicie?

 5. Czy webinar będzie też dostępny później, czy będzie tylko Live w niedzielę?

 6. […] chcesz jakoś wspomóc Ukrainę? Połącz przyjemne z pożytecznym — weź udział w naszym charytatywnym lajwie z Michałem “lcamtufem” Zalewskim, z którego cały dochód przekazujemy na pomoc humanitarnom ofiarom inwazji Rosji na […]

 7. Widze że w zapisach można wpisać kwote ujemną (ze znakiem – ). :D

  Czyli nie jestem januszem :)

 8. Mógłbym prosić, by w przyszłości w formularzu było okienko do powtórzenia adresu e-mail. Chyba źle wpisałem lub słownik komórkowy „poprawił” i nie dostałem linka Do webinara. Pozdrawiam

 9. Wczoraj się zarejestrowałam i zapłaciłam. Otrzymałam od Was linka, sprawdziłam czy działa, było ok. Nie miałam czasu wczoraj obejrzeć i zostawiłam to na dzisiaj, dziś mam info “film jest już nie dostępny”…trochę słabo

  • Cały czas jest dostępny. Nie został ani przez chwilę zdjęty.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: