16:04
4/8/2015

Praca naukowa dotycząca możliwości przekształcenia przeglądarki HTTP w klienta DDoS-u przy pomocy złośliwego JavaScriptu. Badacze pokazują przykłady złośliwego kodu, który przeprowadzi atak, oceniają jakie składniki przeglądarki mogą w tym pomóc, ile kosztuje zbudowanie i utrzymanie takiego botnetu oraz jak się przed tego rodzaju atakami zabezpieczyć.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Przypomniał mi się atak na GreatFire.org, gdzie jedną z koncepcji DDoSa było wstrzyknięcie kodu JavaScript w tamtejszy odpowiednik wyszukiwarki Google, co spowodowało wygenerowanie miliardów dodatkowych zapytań do serwisów GreatFire (przez nieświadomych nieczego użytkowników wyszukiwarki). Nie wiem ile w tym prawdy, ale technicznie koncepcja takiego ataku jest genialna. ;)

  2. ale lajer7?

  3. brawo za reakcje, bylo 2-3 lata temu na BH.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: