19:01
15/11/2014

Ciekawy opis badań grupy naukowców, którzy przy pomocy NetFlowa i kilku aktywnych ataków próbowali deanonimizować użytkowników sieci Tor — skuteczność: 80%.

Deanonimizacja Tora przez Netflow

Deanonimizacja Tora przez Netflow

Aktualizacja 23:00
igH opisał temat głębiej tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. FBI już zapewne znało to dawno….a jeśli już przejęło serwisy, niektórzy postanowili o tym napisać, i troszkę zmienić że to był eksperyment..fajnie to nazywają.

  2. Nawiązując do ostatniego zdania pod wpisem – w tej metodzie chodzi o deanonizację serwisów w tej sieci czy użytkowników sieci?

    • O korelację wzbudzanych przez atakującego “anomalii” w ruchu.

  3. tl;dr

    Obrazek wygląda jak atak side-channel na podstawie timingu (ten “pattern” byłby binarny 1-0, jest ruch albo nie ma, z niską częstotliwością zmiany). Trafiłem?

  4. Jednym słowem Tor już jest słaby.

    • W takim razie polecisz coś lepszego? ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: