18:50
26/6/2012

Ciekawy esej. Za Schneierem.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. W Hiszpanii zadziałał, w przeciwieństwie do tego co autor pisze w artykule po zamachach w Madrycie nie wygrały prawicowe “sokoły”, ale lewica, która szybciutko wycofała wojska z Iraku.
  Terror nie sprawdza się jako metoda prowadzenia wojny, co dobrze widać na przykładzie Drugiej Wojny i zmasowanych nalotów bombowych przeprowadzanych przez obie strony w celu złamania ducha przeciwnika. Osama zrozumiał, że zamiast przemocy jego celom lepiej służą ruchy stojące za arabską wiosną. Państwa arabskie, które były stabilne dzięki dyktatorom wspierającym i wspieranych przez Zachód i trzymających islamistów z dala od władzy przestały istnieć bez większego przelewu krwi. Ruchy, które dla zachodu jawiły się jako demokratyczne i prozachodnie faktycznie okazują się albo inspirowane przez radykałów, albo zbyt słabe aby samemu przejąć władzę i oddają ją w ręce islamistów. Najśmieszniejsze jest to, że cały ten ruch był – oficjalnie – popierany przez zachodnie rządy. Brak odwoływania się do terroru przed przejęciem władzy nie dawał Zachodowi pretekstu do interwencji i wspierania dyktatur. Cel Osamy został osiągnięty.

  • może jakiś tl;dr?

  • @AFAE: Wszyscy lubią placki, nawet terroryści.

  • Trochę późno się połapał, bo w międzyczasie go kropnęli. Zresztą cała teza wydaje mi się lekko naciągana. Pożyjemy, zobaczymy.

 2. To był przypadek, nie wiedziałem że tak będzie – chyba za dużo wydarzeń teraz w taki sposób się tłumaczy.

  • Jasne, przecież przypadków nie ma. Tę brzozę Rosjanie zasadzili specjalnie, a my wiemy kto za tym stoi :-P

  • @troll Znów muszę napisać, że brzoza nie ma żadnego potencjału przeciwlotniczego.

 3. Poprzedni wpis w *ptr “Zostaw laptopa w torbie na lotnisku” dowodzi, że jednak terroryzm działa.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: