18:50
26/6/2012

Ciekawy esej. Za Schneierem.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. W Hiszpanii zadziałał, w przeciwieństwie do tego co autor pisze w artykule po zamachach w Madrycie nie wygrały prawicowe “sokoły”, ale lewica, która szybciutko wycofała wojska z Iraku.
  Terror nie sprawdza się jako metoda prowadzenia wojny, co dobrze widać na przykładzie Drugiej Wojny i zmasowanych nalotów bombowych przeprowadzanych przez obie strony w celu złamania ducha przeciwnika. Osama zrozumiał, że zamiast przemocy jego celom lepiej służą ruchy stojące za arabską wiosną. Państwa arabskie, które były stabilne dzięki dyktatorom wspierającym i wspieranych przez Zachód i trzymających islamistów z dala od władzy przestały istnieć bez większego przelewu krwi. Ruchy, które dla zachodu jawiły się jako demokratyczne i prozachodnie faktycznie okazują się albo inspirowane przez radykałów, albo zbyt słabe aby samemu przejąć władzę i oddają ją w ręce islamistów. Najśmieszniejsze jest to, że cały ten ruch był – oficjalnie – popierany przez zachodnie rządy. Brak odwoływania się do terroru przed przejęciem władzy nie dawał Zachodowi pretekstu do interwencji i wspierania dyktatur. Cel Osamy został osiągnięty.

  • może jakiś tl;dr?

  • @AFAE: Wszyscy lubią placki, nawet terroryści.

  • Trochę późno się połapał, bo w międzyczasie go kropnęli. Zresztą cała teza wydaje mi się lekko naciągana. Pożyjemy, zobaczymy.

 2. To był przypadek, nie wiedziałem że tak będzie – chyba za dużo wydarzeń teraz w taki sposób się tłumaczy.

  • Jasne, przecież przypadków nie ma. Tę brzozę Rosjanie zasadzili specjalnie, a my wiemy kto za tym stoi :-P

  • @troll Znów muszę napisać, że brzoza nie ma żadnego potencjału przeciwlotniczego.

 3. Poprzedni wpis w *ptr “Zostaw laptopa w torbie na lotnisku” dowodzi, że jednak terroryzm działa.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: