6:37
16/11/2011

W3C wypuściło draft dotyczący DNT, czyli nagłówka dodawanego przez przeglądarki Mozilla do żądań kierowanych z przeglądarki do serwera. Nagłówek ten przekazuje informacje, że internauta nie życzy sobie ciasteczek reklamowych śledzących jego zachowanie i budujących profil behawioralny. Dodatkowym dokumentem od w3c jest Tracking Compliance.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Uhu. Na pewno się przyjmie.

  2. Kiedyś używałem TrackMeNot. “Protects privacy in web-search. By issuing randomized queries to popular search-engines, including Google, Bing, and Baidu, TrackMeNot obfuscates users’ search data profiles.” Jakież było moje zdziwienie, gdy raz na pasku obok TMN zobaczyłem “Abducted woman never gives” czyli “uprowadzona kobieta nigdy nie daje”. W tym momencie odinstalowałem ten plugin.

  3. 0. Włączamy DNT
    1. Wchodzimy na cia.gov
    2. Podziwiamy czarnego vana przejeżdżającego raz dziennie koło naszego domu. Przez rok.

    Wszelki sceptycyzm jest tutaj absolutnie uzasadniony.

  4. […] Warto też przekonfigurować swoją przegladarkę tak aby wysyłała nagłówek DNT (Do-Not-Track): […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: