10:44
8/4/2011

Derek Newton przeanalizował proces uwierzytelniania użytkownika (komputera) w Dropbox. Okazuje się, że poszczególne urządzenia biorące udział w synchronizacji plików rozpoznawane są jedynie po zmiennej host_id, która znajduje się w pliku config.db. Skopiowanie tego pliku przez atakującego na swój komputer, bez żadnych dodatkowych akcji, umożliwia niepostrzeżony dostęp do plików ofiary… No ale skoro atakujący ma dostęp do komputera ofiary (config.db) ofiary, to pewnie i tak ma dostęp do jej plików… Analiza tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Do tego używają wyłącznie jednego klucza szyfrującego dla wszystkich… Niby żenada ale zastępstwa cross-platform lepszego nie ma.

  2. […] ma coraz więcej problemów. Najpierw krytyka nie do końca bezpiecznego sposobu uwierzytelniania klientów, a teraz oskarżenia o cenzurę — Dropbox wysyłał e-maile do osób promujących […]

  3. […] jak działa Dropbox, że jego właściciele nie mają kluczy do szyfrowanych danych? (hint: przenośność klienta Dropboxa i “deduplikacja“). Tutaj o tym, jak ludzie narzekają, że Dropbox ich […]

  4. […] passa zdaje się nie opuszczać Dropboksa. Już dwa miesiące temu zgłoszono poważne zastrzeżenia co do sposobu uwierzytelniania użytkowników, a potem oficjalnie potwierdzono to, o czym doskonale […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: