16:08
26/4/2011

Dropbox ma coraz więcej problemów. Najpierw krytyka nie do końca bezpiecznego sposobu uwierzytelniania klientów, a teraz oskarżenia o cenzurę — Dropbox wysyłał e-maile do osób promujących open-source’owy projekt Dropship, dzięki któremu można było dzielić się plikami bez konieczności ich upubliczniania.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Dosyć naturalne, że dropbox, jako komercyjny bądź co bądź produkt nie chce zmienić się w platformę wymiany warezów pasożytującą na jego chmurze..

  2. Rozumiem ich. Dropbox to świetna sprawa, i na ich miejscu jak wiele osób wykupuje dodatkowe miejsce, przeistoczenie w warez tylko ich pogrąży.

  3. @nietaki: “Pasożytujących” – wystarczy zmienić API / ograniczyć taką możliwość. Sensowniejsze rozwiązanie, niż pisanie o zdjęcie jakiegoś otwartego projektu z githuba.

  4. 1. Z dropboxem ten sam autor zauwaza rowniez inny ciekawy problem – brak obfuskacji linkow publicznych: http://forwardfeed.pl/index.php/2010/02/01/dropbox-public-folder/

    2. Pytanie-zagadka: jak poprawic (i czy da sie?) algorytm dropboxa zeby mimo wszystko aplikacja dropbox nie wysylala na serwer pliku jesli ktos go juz wrzucil (jak widac sam hash jest zbyt niebiezpieczny)/

  5. @zenek: myślę, że dodanie hasha (który obecnie jest dodawany) to już zbyt wiele, by mówić o obfuskacji (zachowującej semantykę).

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: