19:41
26/8/2012

Po wielu, wielu, wielu wpadkach, Dropbox chce podnieść bezpieczeństwo swojej platformy. Jeśli ktoś z was jeszcze trzyma tam swoje pliki, to może przetestować 2 factor authentication.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Sorry, nie skorzystam. Ostatnie wasze artykuły odstraszyły mnie od noszenia komórki, a muszę w robocie dropboxa synchronizować.

 2. Trochę ironicznie to zabrzmiało “jeśli ktoś z was jeszcze trzyma tam swoje pliki”. Dropbox nie ma chyba konkurencyjnej alternatywy, a co do bezpieczeństwa – trzymanie poufnych danych w jakiejkolwiek zewnętrznej usłudze to kwestia posiadania el grande cohones.

  • >Dropbox nie ma chyba konkurencyjnej alternatywy
   to żart?

 3. @zmechu Dropbox nie ma konkurencji? Takich serwisów jest przynajmniej kilkanaście…

  • Niestety każdy ma większe lub mniejsze mankamenty np niedopracowane aplikacje mobilne ale jest jedna fajna i bezpieczena (przynajmniej z pozoru) alternatywna (chociaż to określenie jest za duże) – SpiderOak – kto nie słyszał warto poczytać i potestować.

  • Google Drive powoli aspiruje do konkurencji dla Dropboxa, ale wciąż mu niestety daleko.

 4. Dokładnie. Mam tam ~50GB za free, do dowolnego wykorzystania, z klientem Win/Linux/Android. Kiedyś szukałem zamiennika do Dropboxa, ale jeden ma mniejszą pojemność, drugi narzuca limity na dany typ plików, trzeci nie ma linuksianej wersji itp.

 5. Po mecyjach, jakie przechodziłem z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym w Google nie wiem, czy chce mi się w to bawić i bić się z DB na kilku kompach i telefonie.
  Chyba po prostu najważniejsze dane zrzucę na pendrive i schowam pod materac :P

 6. Aporopos chyba warto przypomnieć wszystkim że każdy może sobie dwuskładnikowe uwierzytelnie uruchomić samemu dla PAM-a : http://code.google.com/p/google-authenticator/

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: