19:41
26/8/2012

Po wielu, wielu, wielu wpadkach, Dropbox chce podnieść bezpieczeństwo swojej platformy. Jeśli ktoś z was jeszcze trzyma tam swoje pliki, to może przetestować 2 factor authentication.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Sorry, nie skorzystam. Ostatnie wasze artykuły odstraszyły mnie od noszenia komórki, a muszę w robocie dropboxa synchronizować.

 2. Trochę ironicznie to zabrzmiało “jeśli ktoś z was jeszcze trzyma tam swoje pliki”. Dropbox nie ma chyba konkurencyjnej alternatywy, a co do bezpieczeństwa – trzymanie poufnych danych w jakiejkolwiek zewnętrznej usłudze to kwestia posiadania el grande cohones.

  • >Dropbox nie ma chyba konkurencyjnej alternatywy
   to żart?

 3. @zmechu Dropbox nie ma konkurencji? Takich serwisów jest przynajmniej kilkanaście…

  • Niestety każdy ma większe lub mniejsze mankamenty np niedopracowane aplikacje mobilne ale jest jedna fajna i bezpieczena (przynajmniej z pozoru) alternatywna (chociaż to określenie jest za duże) – SpiderOak – kto nie słyszał warto poczytać i potestować.

  • Google Drive powoli aspiruje do konkurencji dla Dropboxa, ale wciąż mu niestety daleko.

 4. Dokładnie. Mam tam ~50GB za free, do dowolnego wykorzystania, z klientem Win/Linux/Android. Kiedyś szukałem zamiennika do Dropboxa, ale jeden ma mniejszą pojemność, drugi narzuca limity na dany typ plików, trzeci nie ma linuksianej wersji itp.

 5. Po mecyjach, jakie przechodziłem z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym w Google nie wiem, czy chce mi się w to bawić i bić się z DB na kilku kompach i telefonie.
  Chyba po prostu najważniejsze dane zrzucę na pendrive i schowam pod materac :P

 6. Aporopos chyba warto przypomnieć wszystkim że każdy może sobie dwuskładnikowe uwierzytelnie uruchomić samemu dla PAM-a : http://code.google.com/p/google-authenticator/

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: