7:07
18/8/2014

Ciekawy post (i dyskusja) dotycząca niedoskonałości PGP/GPG. Że zarządzanie kluczami jest trudne, że nie ma forward secrecy, że kiepskie wtyczki. Plus pewne idee co do “przyszłości” kryptografii asymetrycznej “dla każdego”.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Trochę racji, trochę marudzenia. Że trudno klucz zapamiętać, że się nie mieści na wizytówce. No nie wiem czy ECC łatwiej zapamiętać :-) Że gpg jest podatny na spoofing kluczy z keyserwera – no niby rzeczywiście, ale trudno mi jest wyobrazić to sobie w praktyce. Z pgp jak z demokracją – to kiepski wybór. Ale wszystkie inne są jeszcze gorsze :-)

  2. Dajcie jakiś tl;dr bo nie chce mi się czytać.

    • Kryptografia i tl;dr? Chyba jesteś w złym biznesie, tutaj ma być trudno ;)

    • @op: tl;dr, proszę bardzo: jest dobrze, ale nie beznadziejnie. ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: