7:07
18/8/2014

Ciekawy post (i dyskusja) dotycząca niedoskonałości PGP/GPG. Że zarządzanie kluczami jest trudne, że nie ma forward secrecy, że kiepskie wtyczki. Plus pewne idee co do “przyszłości” kryptografii asymetrycznej “dla każdego”.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Trochę racji, trochę marudzenia. Że trudno klucz zapamiętać, że się nie mieści na wizytówce. No nie wiem czy ECC łatwiej zapamiętać :-) Że gpg jest podatny na spoofing kluczy z keyserwera – no niby rzeczywiście, ale trudno mi jest wyobrazić to sobie w praktyce. Z pgp jak z demokracją – to kiepski wybór. Ale wszystkie inne są jeszcze gorsze :-)

  2. Dajcie jakiś tl;dr bo nie chce mi się czytać.

    • Kryptografia i tl;dr? Chyba jesteś w złym biznesie, tutaj ma być trudno ;)

    • @op: tl;dr, proszę bardzo: jest dobrze, ale nie beznadziejnie. ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: