14:38
15/12/2009

Czytelnik Holender zwraca uwagę, że 4 godziny temu Secunia poinformowała o niezwykle krytycznej (extremely critical) luce w aplikacjach Adobe Reader 9.x i Adobe Acrobat 9.x.

Niestety, Secunia nie udostępniła szczegółowego opisu dziury — wiadomo jedynie, że za jej pomocą można zdalnie wykonać dowolny kod w systemie ofiary, a przykłady ataku wykorzystującego wspomniany błąd zostały już zaobserwowane w internecie. Adobe zaleca śledzenie swojego bloga, na którym już niebawem powinno się pojawić więcej szczegółów.

Uważajcie zatem na pliki PDF pochodzące z niezaufanych źródeł. Polecamy do czasu wydania poprawki korzystać z wolnej od powyższego błędu darmowej alternatywny dla Adobe Readera, czyli programu Foxit Reader.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Od tygodnia używam PDF-XChange Viewer. 2 dni temu usunąłem Adobe Readera z całkowicie z dysku i nie zainstaluję go bezpłatnie (dla mnie rzecz jasna ;)).

    XChange Viewer polecam. Ma dużo narzędzi zaznaczania itp., a jeśli tylko czytam to wciskam F11 i uwalniam ekran.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: