14:38
15/12/2009

Czytelnik Holender zwraca uwagę, że 4 godziny temu Secunia poinformowała o niezwykle krytycznej (extremely critical) luce w aplikacjach Adobe Reader 9.x i Adobe Acrobat 9.x.

Niestety, Secunia nie udostępniła szczegółowego opisu dziury — wiadomo jedynie, że za jej pomocą można zdalnie wykonać dowolny kod w systemie ofiary, a przykłady ataku wykorzystującego wspomniany błąd zostały już zaobserwowane w internecie. Adobe zaleca śledzenie swojego bloga, na którym już niebawem powinno się pojawić więcej szczegółów.

Uważajcie zatem na pliki PDF pochodzące z niezaufanych źródeł. Polecamy do czasu wydania poprawki korzystać z wolnej od powyższego błędu darmowej alternatywny dla Adobe Readera, czyli programu Foxit Reader.

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Od tygodnia używam PDF-XChange Viewer. 2 dni temu usunąłem Adobe Readera z całkowicie z dysku i nie zainstaluję go bezpłatnie (dla mnie rzecz jasna ;)).

    XChange Viewer polecam. Ma dużo narzędzi zaznaczania itp., a jeśli tylko czytam to wciskam F11 i uwalniam ekran.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: