20:01
30/6/2014

Zdalne wykonanie dowolnego kodu PHP na serwerze na którym zainstalowano wtyczkę Disqus oraz WordPressa 3.1.4 i PHP w wersji 5.1.6 (lub wcześniejszej) jest możliwe …ale powierzchnia ataku jak widać po wersjach wymaganych “zależności” jest stosunkowo mała. Disqus wydał już patcha. Za błąd odpowiadał parser, który korzystał z …funkcji eval() . Szczegóły u Sucuri.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. eval() sux

 2. evil() :)

 3. > 2014
  > używanie eval()
  dobre sobie

  • Albo sie umie używać, albo się nie umie używać, jak się nie umie używać to niech się nie używa…. niezależnie od roku.

   Głupie gadanie

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: