20:01
30/6/2014

Zdalne wykonanie dowolnego kodu PHP na serwerze na którym zainstalowano wtyczkę Disqus oraz WordPressa 3.1.4 i PHP w wersji 5.1.6 (lub wcześniejszej) jest możliwe …ale powierzchnia ataku jak widać po wersjach wymaganych “zależności” jest stosunkowo mała. Disqus wydał już patcha. Za błąd odpowiadał parser, który korzystał z …funkcji eval() . Szczegóły u Sucuri.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. eval() sux

 2. evil() :)

 3. > 2014
  > używanie eval()
  dobre sobie

  • Albo sie umie używać, albo się nie umie używać, jak się nie umie używać to niech się nie używa…. niezależnie od roku.

   Głupie gadanie

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: