22:55
17/2/2015

Ale nie taka straszna, bo dotyczy tylko wersji -current. Niemniej jednak, kernele r273872 powinno się zaktualizować do r278907 — i jeśli ktoś pracował na -current, a w ciągu ostatnich 4 miesięcy generował klucze kryptograficzne, to powinnien je unieważnić i wygenerować na nowo.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dziury w BSD, dziury w OSX (który w sumie też *BSD jest), dziury w Windowsie. A dziur w kernelu linuksowym jak nie było tak nie ma.

  Jak ktoś mądry powiedział: Don’t be a Windows looser, be a Linux user!

 2. Mysle ze freeBSD current ma mniej dziur niz jakikolwiek linux, tyle w temacie :)

  • Oprogramowania,sterowników i ludzi którzy go sprawdzają pod kątem bezpieczeństwa też ma mniej ;) BSD to ciekawy system,ale jednak na desktopy i systemy wbudowane się za bardzo póki co nie nada.Dziękuję “dobranoc”.

  • Ja go używam na desktopie i jestem zadowolony :D

 3. Mój własny OS napisany na Arduino nie ma dziur tyle w temacie.

  • Nie ma funkcjonalności — nie ma błędów ;)

 4. Dlatego korzystać ze sprzętowego TRNG!

  • Tak, wtedy są tam tylko te dziury, które zostawił producent celowo, i te, które przepuścił w testach układów. ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: