15:18
16/3/2020

W czasach “dystansowania społecznego”, kiedy wszyscy pracownicy zostali wysłani na pracę zdalną, ciężko jest wziąć udział w szkoleniach, nie tylko z cyberbezpieczeństwa. A podnosić swoje kwalifikacje jakoś trzeba, bo cyberprzestępcy nawet w czasach pandemii nie śpią. Ponieważ obecnie nie jesteśmy w stanie odwiedzić Was w Waszych firmach z naszymi 8 bestsellerowymi cyberwykładami “na żywo”, to postanowiliśmy udostępnić je w wersji wideo, przez internet. Łącznie to aż 16 godzin topowego materiału, z którego większość jest skierowana dla każdego pracownika, niezależnie od jego wiedzy technicznej!

Przeszkolimy Was zdalnie z cyberbezpieczeństwa!

Do Waszej dyspozycji oddajemy 2 rodzaje szkoleń w formie wideo:

👾 KURS ONLINE “CYBERBEZPIECZEŃSTWO W FIRMIE”

Kompleksowy, 3 godzinny kurs “Cyberbezpieczeństwo w firmie“, który zawiera wszystko to, co każdy z pracowników powinien wiedzieć na temat cyberbezpieczeństwa. Są opisy zagrożeń, przykłady ataków oraz rady dotyczące sposobów ich wykrywania i technik ochrony, zarówno od strony postępowania jak i pomocnego oprogramowania. Jest też o bezpieczeństwie fizycznym i telepracy. Pełną agendę kursu “Cyberbezpieczeństwo w firmie” znajdziecie tutaj.

Ten kurs to odpowiednik najchętniej kupowanego przez naszych klientów szkolenia “Bezpieczny Pracownik“, tylko w wersji wideo. Oto przykładowa lekcja:

Jak widzisz na filmiku powyżej, materiał (na życzenie) możemy dostosować pod daną firmę lub branżę, aby przykłady jeszcze bardziej nawiązywały do problemów, z którymi na codzień borykają się pracownicy z danego sektora/działu.

Materiał w środku lekcji to typowy e-learning, który celowo skupia się na prezentacji i demonstracjach, a nie rozpraszającej i przesłaniającej materiał twarzy trenera.
Opcjonalnie, do kursu można dokupić QUIZ, testujący wiedzę pracowników z poruszanych na kursie zagadnień, a także dostęp do aktualizacji (kolejnych lekcji poświęconych nowym zagrożeniom i problemom), które regularnie dodajemy do tego kursu jako materiały dodatkowe.

👨‍🏫 8 CYBERWYKŁADÓW

8 tematycznych cyber-wykładów (po ok. 2h każdy), które skupiają się na najważniejszych aspektach bezpieczeństwa w internecie i poszerzają te obszary głębiej. Te prelekcje, to zbiór sprawdzonych, wygłoszonych ponad 1000 razy wykładów, które polskie i zagraniczne firmy zamawiały u nas przez ostatnich kilka lat.

 1. Jak ukradliśmy 13 milionów polskim firmom jednym e-mailem? — wykład poświęcony najskuteczniejszej metodzie cyberprzestępców: socjotechnice, zwierający case studies realnych ataków, które zrealizowaliśmy dla naszych klientów w minionych latach. Wszystkie z ataków skończyły się kradzieżą pieniędzy lub istotnych informacji…
 2. Smartphone to szatan! — o zagrożeniach i poprawnych korzystaniu z urządzeń mobilnych zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Jeśli masz smartfona, musisz to wiedzieć.
 3. Wszystko można zhackować, czyli jak podglądać kogoś przez telewizor i podsłuchiwać przez lodówkę? — Prelekcja pokazująca jak łatwo zhackować można wszystko, co dziś nas otacza. Od ekspresów po kawę, przez windy, samochody aż do sygnalizatorów świetlnych, pociągów i samolotów — ale przede wszystkim, różnych urządzeń IoT, których coraz więcej pojawia się w naszych biurach i domach. Poszerza świadomość i pokazuje jak umiejętnie poruszać się w nowoczesnym świecie, gdzie wszystko jest wyposażone w kamerkę, mikrofon i podpięte do internetu.
 4. Prywatność nie istnieje, czyli jak wykrada się dane osobowe i co możesz zrobić, aby je ochronić? — to jedyna prelekcja o ochronie danych osobowych, na której nie zaśniesz :) Pokazujemy jak błędy pracowników doprowadziły do wielu poważnych wycieków danych firmowych. Radzimy, jak zachować prywatność i ustrzec się przed błędami, które mogą spotkać się z karą nie tylko od UODO.
 5. Wpadki Cyberprzestępców (case studies błędów, jakie popełnili różni włamywacze, z radami jak ich łapać) — jeśli zastanawiałeś się kiedyś jak działają przestępcy, to ten wykład to pokaże. Byli sprytni, ale popełnili błędy, które doprowadziły do ich ujęcia. Wykład ujawnia też techniki, jakimi z cybeprzestępcami walczyły służby. Dobrze je znać, bo większość z nich można zastosować a priori do ochrony swojej firmy.
 6. Bezpieczna bankowość internetowa — jak płacić w internecie, aby nie zostać okradzionym?. Płacenie w internecie i przyjmowanie płatności. Bez tego firmy nie istnieją. Ale czy zawsze robią to dobrze? Pokazujemy jak bezpieczenie płacić i kupować w internecie, aby nie stracić i nie nabrać się. Nie tylko na fałszywe sklepy i “niby-prezesów”. Pułapek jest zdecydowanie więcej i warto pod ich kątem dostosować firmowe procesy.
 7. Jak minimalnym kosztem znacznie zabezpieczyć swoją webaplikację (wykład dla programistów i devopsów). Wykład który pokocha każdy programista i devops. Czyli jak nie robiąc prawie nic, uczynić wiele dla bezpieczeństwa swojej webaplikacji i infrastruktury. Proste, łatwe do wdrożenia i sprawdzone metody, które znacznie podnoszą bezpieczeństwo. Najwyższe ROI na rynku. I więcej czasu na Netfliksa :)
 8. OSINT vs OPSEC, czyli o technikach rekonesansu sieciowego (wykład dla pracowników IT). Chcesz pobawić się w internetowego detektywa i namierzać tych, którzy Cię atakują? Podsuniemy Ci dziesiątki przydatnych narzędzi, które ułatwią zarówno analizę zdarzenia po fakcie, jak i pozwolą wystalkować to, co robi konkurencja lub przestępcy, którzy mogą szykować atak na Twoją firmę.

Każdy z wykładów dotyczy jednego obszaru bezpieczeństwa (np. socjotechniki, zagrożeń dla prywatności, albo wycieków danych) ale za to zawiera po kilkadziesiąt case studies z danej tematyki. Świetnie nadają się do pogłębienia wiedzy wyniesionej z kursu “Cyberbezpieczeństwo w Firmie” w najbardziej interesujących pracowników obszarach.

W przypadku tych wykładów z racji częstszego “opowiadania historii” (a nie tylko objaśniania techniki ataku i demonstracji sposobów zabezpieczeń), na ekranie pojawia się sylwetka trenera, aby widoczna była jego mimika.

Jeśli chcesz zobaczyć w jakim stylu i formie prowadzimy te wykłady, zapoznaj się z nagraniem niebezpiecznikowej prezentacji z TEDx Katowice:

albo fragmentem wykładu “Wszystko można zhackować” w wykonaniu Kuby Mrugalskiego:

To tylko fragment dłuższego wykładu, dotyczący wyłącznie bezpieczeństwa drukarek i przeznaczony dla trochę bardziej zaawansowanych technicznie odbiorców, niż zwykli pracownicy. Tak, wykłady również możemy dostosowywać do zaawansowania technicznego odbiorcy i obszaru zainteresowania.

Umiemy przekazywać wiedzę, także zdalnie!

Innymi słowy, oddajemy w Wasze ręce sprawdzone materiały, które przez ostatnich kilka lat zostały już wielokrotnie wygłoszone przez naszych doświadczonych trenerów u tysięcy klientów i były w międzyczasie kilkadziesiąt razy dostosowywane do feedbacku uczestników. A teraz po prostu je przygotowaliśmy w formie profesjonalnie nagranego video.

Te wykłady, to nie tylko aktualna i sprawdzona w boju wiedza, ale też jej ciekawe i dowcipne podanie. Wszyscy nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i potrafią prezentowanym materiałem zaciekawić nawet najmniej zainteresowanego bezpieczeństwem pracownika.

Prezentacje Kuby Mrugalskiego i Piotrka Koniecznego wielokrotnie zdobywały pierwsze miejsca na topowych konferencjach z cyberbezpieczeństwa, a sam Piotrek przez ostatnie 3 lata przeszkolił ponad 15 tysięcy Polaków w ramach wykładu “Jak nie dać się zhackować?“.

Zamów kurs lub wykłady dla swoich pracowników

Aby zamówić kurs “Cyberbezpieczeństwo w firmie” lub któryś z 8 wykładów w formie wideo dla swoich pracowników, wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami pisząc na adres: szkolenia@niebezpiecznik.pl albo zadzwoń na 12 44 202 44. Nasz zespół do elearningu przygotuje dla Ciebie wycenę, która zależy od liczby zamówionych kursów/wykładów, liczby pracowników, którzy mają uzyskać do nich dostęp i długości licencji.

  Twoje imię i nazwisko: (wymagane)

  Twój firmowy adres e-mail: (wymagane)

  Twój telefon: (wymagane)

  Ilu pracowników chcesz przeszkolić? (wymagane)

  Czym jesteś zainteresowany? (kurs "Cyberbezpieczeństwo w Firmie" czy któryś z wykładów?)

  Potwierdź, że jesteś z krwi i kości ;-)

  Materiały (zarówno kurs jak i wykłady) udostępniamy w formie plików video, do wgrania na własną platformę szkoleniową lub z dostępem do naszej. Za dodatkową opłatą jesteśmy w stanie udostępnić je w formie paczki SCORM dostosowanej do firmowego systemu LMS.

  Jestem osobą prywatną, a nie firmą i też chciałbym to zobaczyć!

  Jeśli chcesz zapoznać się z treściami naszego kursu “Cyberbezpieczeństwo w firmie” lub któregoś 8 wykładów, najlepiej będzie jeśli namówisz swojego pracodawcę na ich zakup. W przekonaniu pracodawcy może Ci pomóc lista zalet e-learningu, jaką przygotowaliśmy. Wydrukuj ją i zanieś szefowi :)

  Jeśli to nie wchodzi w grę, to na chwilę obecną pozostaje Ci udział w naszym bestsellerowym, 3,5h godzinnym wykładzie “Jak nie dać się zhackować?“, który powstał właśnie w oparciu o powyższe materiały (czyli zarówno kurs “cyberbezpieczeństwo w firmie” jak i 8 cyberwykładów), ale jest dostosowany do specyfiki i zagrożeń ukierunkowanych na osoby prywatne. Wybraliśmy to, co każdy “Kowalski” wiedzieć powinien. Tego wykładu nie udostępniamy w formie online, więc pozostaje Ci kupić bilet na jego najbliższe edycje:

  Może chociaż jakiś webinar dla osób prywatnych?

  Myślimy nad tym, bo zostaliśmy zalani falą pytań o “bezpieczeństwo pracy zdalnej”. Jeśli zbierze się odpowiednia grupa osób, to zrealizujemy taki webinar, bo materiał w zasadzie mamy gotowy (część lekcji kursu “Cyberbezpieczeństwo w Firmie” :)

  Jeśli chciałbyś wziąć udział w ok. 1,5h godzinnym webinarze dopisz się do listy poniżej. Jeśli uzbiera się grupa kilkudziesięciu osób, odpalimy rejestrację (i powiadomimy Cię o tym wysyłając wiadomość na adres e-mail, który podasz poniżej):
  Aktualizacja 19.03.2020, 21:36
  Grupa nawet więcej niż kilkudziesięciu osób się uzbierała, więc startujemy z webinarem pt. “Bezpieczeństwo pracy zdalnej“. Już możecie się zapisywać:


  Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

  Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

  Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

  21 komentarzy

  Dodaj komentarz
  1. Witam.

   Ja jestem przyzwyczajony do pracy zdalnej z komputerem niezależnie od miejsca. Ale mysle, ze dla wielu nie jest latwo pozostać w domu i pracować. Przeciez w domujest tyle rzeczy które nas rozpraszają.

   Ps. A jeśli chodzi o szkolenia przez internet to jestem jak najbardziej za. Szzegolnie teraz w dobie koronawirusa.

   Pozdrawiam

   • W pracy jest ich o wiele więcej, rozmowa telefoniczna z za stołu, przechodzący ludzie w korytarzu, dziwne, jak sam rozmawiam przez telefon, rzadko ale zdarza się, to wszystkim to przeszkadza, ale sami to gadają i gadają, i jakoś nic innego im nie przeszkadza.

    A w domu masz ciszę, masz tą bezpieczną przestrzeń, w której możesz wszystko nawet jak trafi cię sraczka czy inne zawirowanie, ale głupi pracodawcy tego nie rozumieją, są jak wilki bez zaufania, normalnie pracownicy to tylko by oszukiwali i tylko na takie chwile czekają… Trochę przesadziłem… Cóż. Może.

    Przez większość życia pracowałem w domu i zawsze sobie to chwaliłem. Teraz pracuję stacjonarnie w firmie i choć są tego dobre plusy, nawet tu podczas tego koronawirusa, gdy można było popracować zdalnie, okazało się, że wszystko wychodzi lepiej. Niektórzy ludzie są pracoholikami i niewolnikami, kochają, jak ktoś nad nimi stoi z góry i patrzy im na ręce, mówi co mają zrobić, a oni jak te głupie roboty wykonują wszystko i wchodzą swoim panom w dupy; są też ludzie ceniący wolność, ludzie pasji… którzy o wiele więcej byliby w stanie zrobić w wolnej przestrzeni szacunku… Ale skoro większość ludzi to idioci… Ta korona to całkiem donry pomysł… Szkoda, że tak krótko…

  2. Dzień dobry,
   Pytanie, zawsze słyszę poradę, że bezpieczniej jest wpisać adres w pasku, a nie czasami jeszcze bezpieczniej jest to wyszukać w wyszukiwarce? Jak wpisujemy ręcznie, to zawsze możemy zrobić błąd w nazwie, co może skutkować wejściem na nie właściwą stronę www.

   • A wyszukując w internecie, możemy kliknąć na złośliwą reklamę a nie wynik wyszukiwania, por. https://niebezpiecznik.pl/post/nie-wpisuj-dzis-allegro-w-google/
    Więc dobrym kompromisem jest raz, uważnie, poprawnie wpisać z palca, a potem siup na pasek zakładek (jak na filmiku). Wiele przeglądarek, jeśli ktoś odruchowo zacznie wpisywać z palca adres w pasku adresu podpowie wtedy w pierwszej kolejności ten z zakładek.

   • I to mi nie daje spać – czy mój komputer ma już trojana czy jeszcze nie ma i już nie jest mój :)

    PS Czy planujecie jakiś tekst informacyjny i porównujący bezpieczeństwo bezgotówkowych metod płatności? Taki dla dobra społecznego, żeby zachęcić do niedotykania papierowych korona-pieniędzy?

   • Nie planujemy. Ale odpowiedź jest prosta: płać kartą zbliżeniowo, przez telefon (Android, Apple): https://niebezpiecznik.pl/post/apple-pay-iphone-polska-bezpieczenstwo/

   • A są już wirusy, które podmieniają strony w zakładkach? :)

   • Jeśli takie są, i zainfekowały Twój komputer, to nie ma znaczenia to jak wprowadzisz adres. Każdy sposób “wirus” będzie mógł zaatakowac.

  3. Dziwne. Nie ma ani słowa o prawidłowej pozycji przed komputerem, o ergonomicznych klawiaturach, fotelach czy myszkach. Według mnie ergonomia, to podstawa, a jej brak to źródło niebezpieczeństw. związanych ze zdrowiem podczas pracy PRZED komputerem

   • Zgadzamy się. Ale to nie kurs BHP a Cyber-BHP ;)

  4. Na stronie główej jest cena promo dla osoby prywatnej 49 PLN do piątku. Dzisiaj jest piątek 20 marca 2020. Ale przy zakupie trzeba zapłacić 69 PLN. Jestem pewien bo zapłacilem.
   Ktoś kalendarz zhakował?

  5. i potem takie osoby które wyszukują “wp.pl” w google zamiast wpisywać w pasku adresu nie mają pojęcia co to jest pasek adresu. Zmora wszelakich helpdesków. Nie uwierzycie ile razy (a było to dobre 8 lat temu) prościej było mi poinstruować klienta żeby wcisnął windows+R, wpisał iexplore (oczywiście przeliterowane), wcisnął spację a potem wpisał 192.168.1.1 niż pomóc mu znaleźć pasek adresu? Pasek googla obok rejestrowali wzrokiem, ale paska adresu już nie

   • Zastanawiam się ile danych pozyskał Google przez swój pasek wyszukiwania, którymi wpisujący nie chcieliby się z Google dzielić, ale to zrobili bo nie wiedzą co to pasek adresu??

  6. Znaczy Firefox kolekcjonuje nasze dane .Taka ładna przeglądarka .

   https://www.theregister.co.uk/2020/04/02/twitter_firefox_data_bug/

   • Nie do wiary, przeglądarka “kolekcjonuje” dane użytkownika! To po co je tam podajesz?
    Jedną z podstawowych zasad higieny przy komputerze jest praca na własnym koncie z własnym profilem przeglądarki. Tak samo jak używa się własnej szczoteczki do zębów czy majtek.

  7. Czy webinar juz sie odbyl? Planowana jest powtorka?

   • Kurs “Cyberbezpieczeństwo w Firmie” to przekrojowy kurs, o wszystkim co istotne, trwający kilka godzin. Jest jest nagrany a nagrania udostępniane klientom — jeśli jesteś zainteresowana, skontaktuj się znami.
    Natomiast jeśli chodzi o nasze webinary, które poruszają poszczególne zagadnienia (niektóre pokrywają się tematycznie z kursem) to odbywają się one co tydzień dwa. Archiwalne znajdziesz w naszym sklepie: https://sklep.niebezpiecznik.pl, gdzie możesz kupić dostęp i zacząć je oglądać :)

  8. […] są w internecie polskie firmy, to zachęcamy do wzięcia udziały w naszym kursie online “Cyberbezpieczeńśtwo w Firmie“. To 10 kilkunastominutowych lekcji w formie filmików, gdzie przystępnym, zrozumiałym dla […]

  9. Ten instruktaż: Kurs Cyberbezpieczeństwo Firmy, fragmenty lekcji #2 ma celowo w ulubionych pornHuba czy to tylko taki żarcik ? ;-)

  10. Smartfon to szatan, a większość (jak nie wszyscy) go używają i co gorsza wyglądana to że młode pokolenia żyć bez telefonu niepotrafią!

  11. […] Ten wykład, w trochę zmienionej formie realizujemy też dla pracowników firm. Przeszkoliliśmy już blisko milion pracowników polskich i zagranicznych spółek. W niektórych firmach po organizacji jednego “próbnego” szkolenia, bardzo szybko proszeni byliśmy o przeszkolenie wszystkich pozostałych pracowników. Chcesz, żebyśmy przyjechali do Twojej firmy? Daj nam znać wypełniajac ten formularz! […]

  Twój komentarz

  Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

  RSS dla komentarzy: