18:30
5/12/2013

Wysyła je BSA. Ale są to masowo rozsyłane mailingi, w dodatku stricte reklamowe — a więc nie trzeba się przejmować, można zignorować jak każdą inną reklamę.

Ich język jest jednak na tyle “socjotechnicznie sugestywny”, że część z użytkowników boi się, że policja już jest na ich tropie i że _muszą_ odesłać oświadczenie o którym mowa w wiadomości ;-)

E-mail od BSA

E-mail od BSA

Więcej informacji w artykule TVN24.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. :)
  Kiedyś to ładnie w kopercie przesyłali na adres firmowy z informacją że już niedługo zawitamy u Ciebie w celu sprawdzenia co tam masz na komputerze.
  Do dnia dzisiejszego nie pojawili się, a mineło już parę lat (ponad 3 na pewno).

 2. Dziadygi pierdykane, niech ludziom pokażą alternatywę zamiast tylko straszyć.

 3. @OkropNick: A dlaczego mają cokolwiek pokazywać? To chyba nie ich rola ani interes. Każdy jest wolny i jeśli bierze się za prowadzenie biznesu to chyba na tyle ogarnia rzeczywistość, żeby – jak go nie stać – poszukać alternatywnych rozwiązań. A jak nie ogarnia to pietruszkę niech sadzi.

  A swoją to tej całej BSA, po otrzymaniu takiego maila, pokazałbym środkowy palec. W d.pę niech się ugryzą, albo mi udowodnią, że piracę… zapraszam :]

  • O to mi tylko chodziło, że takie zastraszanie jest nieetyczne, jestem przeciwnikiem “piractwa”, ale taka zagrywka BSA to przegięcie.

 4. Ale dlaczego ten temat nie brzmi “SPAM nakłaniający do “spowiadania się” z nielegalnego oprogramowania”?

 5. […] Ciekawe również, czy BSA kiedyś udostępni statystyki, odnośnie tego ile osób odpisało na ich groźnie i oficjalnie wyglądający, ale wciąż tylko reklamowy, […]

 6. Ale macie zapłon – a ja wam o tym maila podesłałem już 15.11.2013 :D
  Ja też mam niezły zapłon, dopiero dzisiaj komentarz wrzucam do posta z 05.12.2013 :P

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: