18:30
5/12/2013

Wysyła je BSA. Ale są to masowo rozsyłane mailingi, w dodatku stricte reklamowe — a więc nie trzeba się przejmować, można zignorować jak każdą inną reklamę.

Ich język jest jednak na tyle “socjotechnicznie sugestywny”, że część z użytkowników boi się, że policja już jest na ich tropie i że _muszą_ odesłać oświadczenie o którym mowa w wiadomości ;-)

E-mail od BSA

E-mail od BSA

Więcej informacji w artykule TVN24.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.
 

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. :)
  Kiedyś to ładnie w kopercie przesyłali na adres firmowy z informacją że już niedługo zawitamy u Ciebie w celu sprawdzenia co tam masz na komputerze.
  Do dnia dzisiejszego nie pojawili się, a mineło już parę lat (ponad 3 na pewno).

 2. Dziadygi pierdykane, niech ludziom pokażą alternatywę zamiast tylko straszyć.

 3. @OkropNick: A dlaczego mają cokolwiek pokazywać? To chyba nie ich rola ani interes. Każdy jest wolny i jeśli bierze się za prowadzenie biznesu to chyba na tyle ogarnia rzeczywistość, żeby – jak go nie stać – poszukać alternatywnych rozwiązań. A jak nie ogarnia to pietruszkę niech sadzi.

  A swoją to tej całej BSA, po otrzymaniu takiego maila, pokazałbym środkowy palec. W d.pę niech się ugryzą, albo mi udowodnią, że piracę… zapraszam :]

  • O to mi tylko chodziło, że takie zastraszanie jest nieetyczne, jestem przeciwnikiem “piractwa”, ale taka zagrywka BSA to przegięcie.

 4. Ale dlaczego ten temat nie brzmi “SPAM nakłaniający do “spowiadania się” z nielegalnego oprogramowania”?

 5. […] Ciekawe również, czy BSA kiedyś udostępni statystyki, odnośnie tego ile osób odpisało na ich groźnie i oficjalnie wyglądający, ale wciąż tylko reklamowy, […]

 6. Ale macie zapłon – a ja wam o tym maila podesłałem już 15.11.2013 :D
  Ja też mam niezły zapłon, dopiero dzisiaj komentarz wrzucam do posta z 05.12.2013 :P

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: