16:00
28/7/2015

Wczoraj w artykule opisującym dziurę, jaka dotyka 950 milionów Androidów szacowaliśmy, że publiczny exploit pojawi się w okolicach konferencj BlackHat. Pojawił się dużo wcześniej.

Evgeny Legerov udostępnił właśnie nowy dodatek VulnDisco 20.22 zawierający co najmniej 2 niezałatane jeszcze podatności wykorzystujące 2 błędy w bibliotece StageFright.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Wiadomości -> ustawienia -> Autopobieranie wiad. MMS
  (Android 4.3)

  • @Luj: to tylko jeden z wektorów ataku, ale też najbardziej oczywisty. Gorzej np. ze specjalnie spreparowanymi stronami lub plikami, które w inny sposób znajdą się na urządzeniu i zostaną otwarte.

  • A co dla Andka 4.1? Mnóstwo telefonów posiada tę wersję, bo jest bardzo stabilna i nie ma dużych wymagań. Producenci jak sądzę, nie pochylą się nad aktualizacjami dla rocznych lub dwuletnich telefonów, więc tylko wyłączenie połączenia danych chyba wchodzi w grę lub zmiana ustawień APN dla MMS…

   Zresztą powyższe blokuje tylko jeden z wektorów ataku, nadal można będzie przesłać coś mailem czy jakąś inną usługą…

  • SMS -> ustawienia -> Autopobieranie
   (Android 2.3.6)

 2. Czy jeden exploit działa na wszystkich wersjach androida? Czy jest potrzebna inna wersja exploita na każdą wersje androida?

 3. Czytając o StageFright z jednej strony cieszę się bo będę mógł zhakować wreszcie stary chiński tablet na nvidii. Ale z drugiej strony jestem przerażony… naprawdę – jako wieloletni dev urządzeń bazujących na Androidzie, ze świadomością jak bardzo wypięci otworem w stronę klienta są producenci tych urządzeń, mam wizje nadchodzącego małego armagedonu.
  A dodam tylko, że od strony budowy systemu, Android jeszcze nie raz pogryzie wszystkim ręce. Czysty informatyczny chaos…

  • A z ciekawości, jaki model telefonu posiadasz?

 4. G2 mini dostało upgrade do 5.0.2 pod koniec czerwca. Może LG zdążyło z poprawką przy tej okazji.

 5. Błąd w tytule… “Fright” a nie “Frigth”

 6. A czy jest możliwe wysłanie MMS na smartfon bez SIMa?

 7. jak pobrać te poprawki ze strony? na niej widzę tylko link do pobrania podpisu PGP?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: