20:06
23/3/2014

Fałszywe klucze GPG (tj. wygenerowane na te same dane co oryginalne) zauważyli w internecie: Erin Clark z TOR-a oraz Gavin Andresen z Bitcoina.

Certyfikaty SSL nie są idealne, ale model zaufania oparty o klucze GPG (czyli tzw. Web of Trust) też ma pewne “słabości” — aby zweryfikować poprawność kluczy w wiarygodny sposób należy mieć pewność, że klucz danej osoby został podpisany zgodnie z odpowiednimi procedurami (m.in. wymianą jego fingerprintu przez inny kanał komunikacji) oraz przede wszystkim ufać osobie, która go podpisała.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: