20:06
23/3/2014

Fałszywe klucze GPG (tj. wygenerowane na te same dane co oryginalne) zauważyli w internecie: Erin Clark z TOR-a oraz Gavin Andresen z Bitcoina.

Certyfikaty SSL nie są idealne, ale model zaufania oparty o klucze GPG (czyli tzw. Web of Trust) też ma pewne “słabości” — aby zweryfikować poprawność kluczy w wiarygodny sposób należy mieć pewność, że klucz danej osoby został podpisany zgodnie z odpowiednimi procedurami (m.in. wymianą jego fingerprintu przez inny kanał komunikacji) oraz przede wszystkim ufać osobie, która go podpisała.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: