8:41
6/7/2017

Ta firma (nieświadomie) ze względu na swoje zaniedbania umożliwiła infekcję NotPetyą (a prawdopodobnie także wykradającym dane trojanem) ponad 2000 firm na Ukrainie i powiązanych z nimi podmiotów w 54 krajach, w tym w Polsce.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ale pokazówka :D

 2. Co spodziewali się znaleźć w środku dzielni ukraińscy stróże prawa? Opancerzonego i uzbrojonego borsu^Hkonia trojańskiego?

  • Może pomylili serwerownie z strzelnicą? :) albo ktoś im zhakował konta w lolo ,a szkoda im było stracić kilka cennych itemów ^^

 3. wiatrak do chłodzenia serwerów (1:02) niszczy :D

  • Widac tez ze firma ma do czynienia z duza kasa – zeby sie nie przewrocil, wiatrak przycisniety liczarka do banknotow :)

 4. Jak fachowo wyblurowali twarz gościowi @ ~1:30 :)

  • Też zauważyłem. Nie oni pierwsi, nie ostatni zostawiają odbicie.

 5. Nie widać nigdzie na tym filmie wspomnianego momentu “wejścia do serwerowni” …

 6. Ale chłodzenie w serwerowni mają w pełni profesjonalne…

  • Taka prowizorka to czesty przypadek w wielu firmach. Nie ma co narzekać tylko pójśc do swojego działu IT i zobaczyć czy tam nie to samo.

 7. 1:50 cenzura na twarzy jest ale w odbiciu monitora to już zapomnieli zblurować :D

 8. Jak widać wszędzie dominuje prowizorka, nawet w tak dużych firmach jak powyższa. W zasadzie już po wyglądzie serwerowni można by powiedzieć, że bezpieczeństwo stoi na takim samym poziomie…

 9. Okablowanie szaf serwerowych po prostu ryje beret.

 10. aaaaaaAAAAle prowizorka. Niemal wszystko w tej “serwerowni” miażdży.
  Chłodzenie wypas szkoda tylko że jeden wiatraczek w tym miejscu niewiele da.

 11. O co chodzi z tym drzewkiem z banknotów? :D

 12. Myślałem że będą strzelać do tych serwerów.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: